Põhja-Eesti
Tallinnas on ohtlikumad piirkonnad Lasnamäe, Mustamäe, Kesklinn, Õismäe ja Kalamaja. Harjumaal Maardu elamute piirkond, Muuga aedlinn, Loksa, Kehra, Keila ja Paldiski.
Põhja päästekeskuse päästemeeskonnad teevad seal järgmise viie päeva jooksul kodunõustamisi, keskendudes eeskätt ahiküttega elamutele. Lisaks hoitakse silm peal piirkondadel, kus statistika järgi on tulekahjude arv suurem. Samal ajal aga arvestatakse, et Harjumaal selle tõttu reageerimiskiirus ei halveneks.
Lääne-Eesti
Pärnus jääb üks päästemeeskond toimetama komando juurde ja liigub ringi Vana-Pärnu puiduküttega majade piirkonnas, teine meeskond liigub aga Sindi linnas.
Kõik teised Lääne-Eesti päästekomandod teevad külmaperioodi alguse erakorralist ennetustööd oma komando lähiümbruse puiduküttega elamupiirkondades.
Lõuna-Eesti
Lõuna-Eestis vajab lisatähelepanu Võnnu, Kambja, Laeva ja Puhja, kus on palju puithooneid ja suvilatest ümberehitatud elumaju. Tartus on erilise tähelepanu all Annelinn ja kesklinn.
Ida-Eesti
Ida-Eestis on fookuses Kohtal-Järve Ahtme linnaosa, kus puhkeb keskmiselt üks tulekahju kvartalis. Riskipiirkonnaks on ka suhteliselt väikesel maa-alal asuv, kuid tihedalt asustatud Narva linn.
Piirkondade kaardistamisel on arvesse võetud viimase kolme aasta tulekahjude statistikat, kuid mitte ainult. Aastate jooksul on päästjad ennetustöö käigus külastanud 50 000 kodu ja seegi on andnud korraliku ülevaate paikadest, kus tuleohutusega on rohkem probleeme.
«Niisiis, vaatasime statistikat, kodukülastuste ülevaadet ja võtsime appi ka kaine mõistuse, et millistes piirkondades võib ülekütmine probleeme tekitada,» rääkis Suurkivi, kuidas riskipiirkonnad paika pandi.