50 meelelahutusasutust luubi all
Põhja prefektuuri kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit tõdes, et politsei paneb ennekõike rõhku ennetusele ja see, kui turvaline on öisel ajal vanalinnas aega veeta, sõltub paljuski koostööst politsei ja kohalike ettevõtete, kodanike, munitsipaalpolitsei ja kohaliku omavalitsuse vahel.
Koostööd tema kinnitusel ka tehakse. Näiteks munitsipaalpolitseiga jagatakse omavahel infot ja korraldatakse üheskoos ka politseireide. Samuti on politsei kaardistanud asutused, kus pannakse kõige tõenäolisemalt toime korrarikkumisi, olgu nendeks siis avaliku korra rikkumised, vägivallakuriteod või vargused. Tallinna kesklinnas on selliseid asutusi kokku ligi 50 ja neist kolmandik on huvitatud politseiga koostööst.
«Oluliseks suunaks on see, et meelelahutusasutused ei müüks silmnähtavalt purjus inimestele alkoholi,» märkis Saarniit. Nimelt on seaduse järgi alkoholi müümine purjus inimesele keelatud, ehkki paljud baarid sellest reeglist kinni ei pea. Selleks aga, et baaritöötajate teadlikkust tõsta, korraldatakse töötubasid, kus politseiametnikud selgitavad, kuidas alkoholijoobes inimestega käituda ja alkoholi müümisest keelduda.
«Peab tunnistama, et vanalinnas on baarid ja teised meelelahutusasutused väga lähestikku, mis tingib selle, et nädala lõppudel on väiksel territooriumil palju alkoholi tarvitanud inimesi. Justnimelt alkoholi ebamõistlikus koguses tarvitamine viib tihtipeale lärmamise või kaklemiseni,» tõdes Saarniit, «ja joobes inimene on ka kergem saak kurjategijatele.»
Kui meelelahutusasutuste paigutus oleks linnas hajutatum, oleks tema sõnul ka probleeme vähem.
Siiski saavad ka praegu asutused turvalisuse tagamisel nii mõndagi ära teha. «Oleme soovitanud ettevõtete turvameestel, et nad hoiaksid inimestel pilku peal mitte ainult siseruumides, vaid veenduksid, et ka asutuse ees on kord tagatud,» tõi Saarniit näite, et paljudel juhtudel toimuvadki suuremad korrarikkumised tänaval, kust alkoholijoobes seltskond end üks hetk leiab.