Päevatoimetaja:
Alexandra Saarniit
Saada vihje

Arvutiärikad petsid riiki rohkem kui 700 000 euroga

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Üks pettusega vahele jäänud arvutiärimeestest Maksim Solomin postitas oma Facebooki kontole pildi, kus ta oli reaktiivhävituslennukiga MIG-29 lendamas Venemaal Nižni Novgorodis. Sotsiaalmeedias avaldatud materjalid sundisid mehi oma kuritegu üles tunnistama.
Üks pettusega vahele jäänud arvutiärimeestest Maksim Solomin postitas oma Facebooki kontole pildi, kus ta oli reaktiivhävituslennukiga MIG-29 lendamas Venemaal Nižni Novgorodis. Sotsiaalmeedias avaldatud materjalid sundisid mehi oma kuritegu üles tunnistama. Foto: Kohtutoimik

Novembri alguses mõistis Harju maakohus süüdi arvutiärimehed Maksim Solomini ja Igor Urmakeri, kes käibemaksudeklaratsioonides valeandmeid esitades petsid riiki rohkem kui 700 000 euroga. Kuigi Põhja ringkonnaprokuratuur koostöös maksu- ja tolliametiga jõudis meestele jälile juba eelmise aasta sügisel, said nende teod lõpu selle aasta kevadel.

Solominil ja Urmakeril oli tol ajal kokku mitu firmat, mille alt müüdi arvuteid ja arvutitehnikat. Tuntuim neist on Dreamline Arvutikeskuse nime all tegutsev elektroonikapood, millel on olnud mitu juriidilist keha.

Skeemide keerukasse ja detailsesse sisusse laskumata võib öelda, et Urmaker ja Solomin kasutasid üsna levinud skeemi, mille kohaselt kajastati enda käibemaksu deklaratsioonides sisendkäibemaksuga tehtud tehinguid, mida päriselt poldud tehtud. Skeem sisaldas Leedust tehnika ostmist ja siis selle sinna tagasi müümist või Eestis edasi müümist. Tegelikult tehnika Leetu tagasi ei liikunud ning tihti ei tehtud ka Eestis paberil olevaid tehinguid. Ent deklaratsioonidesse kirjutati need tehingud sisse ning riigile pidid nad teiste tehingute eest selle võrra vähem maksu maksma.

Tagasi üles