Päevatoimetaja:
Emilie Haljas
Saada vihje

Haapsalu kriisikomisjon rõhutas psühholoogilise abi tähtsust

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Raul Sulbi
Copy
Tartus Raekoja platsil asuva Suudlevate Tudengite purskkaevu juurde toodi küünlaid, et mälestada Haapsalu põlengus hukkunuid inimesi.
Tartus Raekoja platsil asuva Suudlevate Tudengite purskkaevu juurde toodi küünlaid, et mälestada Haapsalu põlengus hukkunuid inimesi. Foto: Kristjan Teedema

Täna kogunes regulaarne kriisikomisjon, kuhu kuuluvad Haapsalu lastekodu, Lääne maavalitsuse, Haapsalu linnavalitsuse ja nõustamisühingute esindajad, komisjoni istungil räägiti psühholoogilise abi olulisusest.

Komisjoni tööga hoitakse kursis ka sotsiaalministeeriumit ja siseministeeriumit, komisjon arutas erinevaid küsimusi, teatas maavalitsuse pressiesindaja.

Psühholoogilist abi osutatakse endiselt lastele, lastekodu personalile ja lahkunute peredele. Samuti nõustatakse päästjaid ning kiirabitöötajaid. Nõustamisega tegelevad Läänemaa Kriisiabikeskus, Läänemaa Laste ja Noorte Nõustamiskeskus, Laste ja Noorte Kriisiprogramm ja Läänemaa Ohvriabi. Kui nõustajad ei ole kõigini jõudnud, siis palutakse ise julgelt nõustajatega ühendust võtta. Kontaktandmed on allpool.

Tänaseni käib lastekodust päästetud asjade sorteerimine ja ladustamine Haapsalu linnavalitsuse ja Lääne maavalitsuse laopindadele.

Haapsalu lastekodust evakueeritud lapsed on leidnud ajutised elukohad Läänemaa hoolekandeasutustes ja nende igapäevane elurütm on tagatud. Siiski vajab lastekodu tegevuse normaalseks korraldamiseks lisapinda, mida Haapsalu linna piires ka otsitakse. Otsitakse esimesel korrusel olevat üüripinda Haapsalus, kuhu pääseks ratastooliga ning kus oleks tagatud eluks vajalik olme. Pakkumised võib saada kristi.erkmann@lmv.ee.

Nädala lõpus toimub lastekodu kasvandike, kasvatajate ning perede ühine mälestusüritus. Üritus on kinnine. Hukkunud lapsed maetakse perekondade ja lähedaste poolt nende kodukohtades. Leinajatel on õigus matused läbi viia meedia ja avalikkuse tähelepanuta.

Lastekodu on saanud väga suurel hulgal abipakkumisi. Toimub abipakkumiste sorteerimine ja abi pakkujatele vastamine.

Toimub suhtlemine kindlustusfirmaga. Koostöös siseministeeriumi ja sotsiaalministeeriumiga kavandatakse hoone taastamist. Kuivõrd hoone ehitati Rootsi abiorganisatsioonide kaasabil, siis on ka Rootsi poolega ühendust võetud, neid hoitakse kursis ja nende arvamusega arvestatakse.

Põlengus hävinud lastekodu hoones viibimine on ohtlik ja selle tõttu ka keelatud. Sündmuspaika valvatakse ööpäevaringselt turvafirmade koostöös.

Kriisikomisjon koguneb uuesti järgmisel kolmapäeval 2. märtsil.

NÕUSTAJAD:
Läänemaa Kriisiabikeskus - tel 475 7555, www.hot.ee/kriisiabikeskus/
Läänemaa Laste ja Noorte Nõustamiskeskus - tel 473 7227
Laste ja Noorte Kriisiprogramm -  tel 552 5024, www.lastekriis.ee
Läänemaa Ohvriabi - 5340 2027

Tagasi üles