ERRi raadiouudiste teatel leiab IRLi aukohus, et Laurson rikkus suvel erakonna rahaasjadest rääkides partei mainet, Laurson ise arvab aga, et otsus on pigem seotud tema viimase aja kriitikaga IRLi juhtide ja värske koalitsiooni aadressil.
«Aukohus andis sellise sisendi, et ma kahjustasin erakonna mainet, kui ma suvel ütlesin, et kui erakond oleks äriühing, siis kahel aastal netovara miinuses olles, oleks erakond pankroti olukorras. Suvel, kui ma seda intervjuud andsin, siis erakonna seis oli 300 000 euroga miinuses, seetõttu ma ei näe endal mingit süüd,» ütles Laurson.
IRLi eestseisuse liige ja riigikogu fraktsiooni juht Priit Sibul ütles ERRile, et tema ei oleks sellisel viisil erakonna rahaasju avalikult kritiseerinud, kuid Laursoni väljaheitmiseks tema hinnangul põhjust ei ole.
Postimees kirjutas juulis, et IRLi eestseisusesse kuuluv Laurson lisas juuni lõpus IRLi mullust majandusaasta aruannet kinnitades sellele resolutsiooni, kus märkis, et ei toeta erakonna juhtimist tulemini, kus erakonna netovara on negatiivne.
«Märgin ära, et aruandeaasta tulemini jõudmine, kus erakonna netovara on negatiivne, ei ole toimunud minu ja paljude teiste eestseisuse liikmete teadmisel ja heakskiidul. Suur negatiivse netovara seis juba teist aastat järjest tähendab olukorra parandamise suutmatust ja sisuliselt pankrotiolukorda,» märkis ta ja lisas, et erakond peab täitma seadusest tulenevat hoolsuskohustust. Samalaadse resolutsiooni kirjutas ta ka erakonna eelmist, 2014. aasta majandusaasta aruannet kinnitades.