«Esitame apellatsiooni, kuna kannatanud leiavad, et Kobingu karistus on liiga leebe ja noormees peaks siiski mõneks ajaks vangi minema ja ühiskonnast eraldatud olema,» ütles kannatanute esindaja vandeadvokaat Indrek Sirk Postimehele. «Teiseks paluvad kannatanud hinnata, kas kohtu poolt väljamõistetud hüvitised on ikka õiglased ja vastavad nende üleelamistele ja kohtupraktikale,» lisas ta.
Apellatsioon esitatakse ringkonnakohtule täna või homme ja otsus peaks tulema arvatavasti kahe-kolme kuu pärast.
Harju maakohus mõistis 24. oktoobril Kobingu süüdi mootorsõiduki juhi poolt liiklusnõuete rikkumises, kui sellega on ettevaatamatusest tekitatud mitmele inimesele raske tervisekahjustus ning määras talle karistuseks neli aastat tingimisi vangistuse.
Lühimenetluse tõttu vähendati karistust kolmandiku võrra, seega on lõplikuks karistuseks kaks aastat ja kaheksa kuud. Seda ei pöörata aga täitmisele, kui Kobing ei pane kolme aasta jooksul toime uut kuritegu.
Lisakaristusena võeti Kobingult kaheks ja pooleks aastaks juhtimisõigus. Veelgi enam, noormees ei tohi kolme aasta jooksul tarbida alkoholi ja ta peab osalema kriminaalhooldaja määratud sotsiaalabiprogrammis.
Lisaks peab Kobing hüvitama tsiviilhagid kogusummas 45 000 eurot 2019. aasta 24. oktoobriks. Ühtlasi peab ta tasuma riigi tuludesse menetluskulud 2714,40 eurot ositi 12 kuu jooksul. Süüdimõistetult mõisteti osaliselt välja ka kannatanute menetluskulud, mis on kokku 4000 eurot.
Prokurör Rainer Amur soovinuks, et kohus mõistaks süüalusele kaheksa kuud šokivangistust, ent kohus ei pidanud sellist karistust õigeks. Kohtunik põhjendas kohtusaalis otsust ette lugedes, et juhtunust on möödas juba poolteist aastat ning Kobing on selle aja jooksul käitunud igati seaduskuulekalt.