«Minu arvates on väga kergelt pääsenud presidendi kantselei. Nende roll selles loos on suurem kui see praeguseks kajastust on saanud, eriti mis puudutab Ermamaad puudutava otsuse tegemise mõjutamist,» rääkis Talvik.
Talviku sõnul sai komisjon Tombergilt esmaspäeval teada, et president Ilvese kantselei uuris EAS-i praeguselt juhatuselt toetuse tagasinõude kohta ka tänavu augustis. «Presidendi kantselei tundis selgelt huvi Ermamaa otsuse vastu. Tänavu augustis toimus juhatuse ja kantselei vahel kirjavahetus,» märkis Talvik.
Seega võib Talviku sõnul rääkida kantselei olulisemast mõjust kui see praeguseks teada on. Lisaks tekitab Talvikus küsimusi president Ilvese kantselei toonase juhi Siim Raie tegevus, kes käis presidendi erafirma rahaasju EAS-is klaarimas.
«Mu isiklik arvamus on selline, et Tombergi on ülekohtuselt karistatud. Ilvese aegne presidendi kantselei on pildist välja jäänud ja edaspidi tuleks rohkem nende tegevust uurida,» ütles Talvik. Ta lisas, et põhjalikumalt tuleks süübida ka EAS-i 2012. aasta otsusesse ja selle tagamaadesse. «Samuti vajaks uurimist, mis olid minister Oviiri tegelikud motiivid, mis viisid Tombergi mahavõtmiseni.»
Kuigi Ermamaa kaasuses on Talviku sõnul väga mitmeid lahtisi otsi ja uurimist vajavaid küsimusi, on erikomisjoni tulevik lahtine, kuna riigikogus on segased ajad. «Komisjonid vahetuvad ja ma ei oska öelda, kas muutused ulatuvad ka korruptsiooni erikomisjonini,» ütles Talvik, lisades, et praegu uus kohtumisi Ermamaa asjus pole kokku lepitud.