«Esiteks ei ole teabeametil eripensioneid. Teiseks ei ole teabeametil olemas selliseid sotsiaalseid garantiisid, nagu on politsei või kaitseväe inimestel,» rääkis Türkson BNSile antud intervjuus.
Türksoni sõnul on võrreldes 2000. aastaga, kui teabeameti töötajate sotsiaalseid tagatisi käsitlev seadus vastu võeti, palju muutunud. «Me oleme Euroopa Liidus, me oleme NATOs, meil on välismissioonid. Ka teabeameti töötajad käivad neil välismissioonidel, kuna see on teabeameti kohus – väljaspool riigi territooriumi asuvates kaitseväe üksustes vastuluure teostamine,» rääkis Türkson.
Samas on teabeameti töötaja Türksoni kinnitusel Afganistanis oma tööülesandeid täites seaduse mõttes täpselt samasuguses situatsioonis, nagu ministeeriumi pressiesindaja oleks komandeeringus Riias. «Kui ta on riigiametnik, kes saab tööülesannete täitmisel surma, siis ta saab oma kompensatsiooni – loodame, et seda kunagi ei juhtu. Kui ta saab seal vigastada ja vajab näiteks mingeid järelravisid, siis seda sotsiaalset garantiid tal ei ole,» selgitas Türkson.
Türksoni hinnangul väärivad teabeameti töötajad samasuguseid eritagatisi, nagu on politsei, kaitseväe ja päästeameti inimestel, sest enamik ülesandeid on ka teabeametis sellised, et inimene vanuse tõttu ühel hetkel ei suuda neid täita.
«Inimene panustab kogu oma elu ja tervise oma töösse ja siis ühel hetkel öeldakse, et ei ole midagi teha – sul on 13 või 15 aastat veel pensionini, kuid sa ei suuda oma ülesandeid täita. Asutused on piisavalt väikesed, et nad ei suuda sisemiselt neile inimestele mingeid alternatiivseid tööülesandeid pakkuda. Siis ongi justkui kaks varianti, kas visata inimene tänavale või hoida teda tööl teadmisega, et ta ei täida oma ülesandeid nõutaval tasemel,» rääkis Türkson.