Päris tulevikumuusikana kõlab aga Milremi projekt Wingman, kus uuritakse, kuidas teha nii, et roomikmasin suudaks autonoomselt liikuda ning panna teda aru saama hääl- ja žestkäsklustest. Kirsiks tordil on aga liitreaalsuse prillid, mis võimaldavad tavakeskkonnale lisaks manada ette ka masina kaamerapildi.
Ja kaamerapildi juurest ongi sobiv aeg naasta selle nädala lumetuisusesse esmaspäeva. Kaitseväe keskpolügoonile oli kogunenud rahvusvaheline publik ja esitlusel näitas oma oskusi kaks THeMISt – üks vedas sõdureid ja nende seljakotte, teine aga Singapuri ettevõtte ST Kineticsi kaugjuhitavat relvasüsteemi ADDER, mille külge oli kinnitatud 12,7 mm kaliibriga kuulipilduja. Kuivõrd roomikmasin ise kaalub ligikaudu 1000 kg ja sellele lisandub veel 300 kg kuulipritsi, siis püsivat kogu see kupatus stabiilne ja lasta saavat ka liikumise ajal.
Roomikmasina rahumeelsem külg
Kui kuulipilduja ise on pigem tavapärane, siis selle juhtimine pole seda teps mitte: kiirusel 400–600 lasku minutis teravmoonaga sihtmärgi hävitamiseks pidi operaator oma tahvelarvuti ekraanil vajutama näpuga sihtmärgi peale ja seejärel pressima nuppu «FIRE». Et niigi arvutimängu meenutavat tegevust lihtsamaks teha, saab ta maailma vaadata ka läbi infrapunakaamera, mõõta, kui kaugel on vastane, ning tavalist videopilti sisse suumida. Teisisõnu – ja kuigi see kõlab võikalt – tulevikusõda juba täna!
Koos SEBE bussifirmaga Mootor Gruppi kuuluva Milremi toodang pole veel ühegi riigi relvastuses, kuid lootust on. Peale juba mainitud pingutuste USAs ehitatakse praegu kuut masinat, et need siis laia maailma huvilistele proovimiseks laiali saata.
Lisaks militaarmaailmale võiks roomikmasin leida tööpakkumisi ka rahulikumatelt elualadelt. Nii on USAs demonstreeritud huvilistele Leica tehnikal põhinevat 3D-kaardistusseadet, mis loob ümbritsevast ülitäpse ruumilise pildi. Seda infot on võimalik kasutada suurtel ehitusobjektidel projekteerimiseks, aga ka näiteks kaevandustes mõõdistamiseks. Sisuliselt on siis tegemist Google Street View’ autoga, mis sõidab maastikul. Sellise lahenduse vastu on huvi tuntud ka Jaapanist.