«Eesootavatel kuudel langeb nii hommikune kui ka õhtune tipptund pimedale ajale ning vähene valgus ja sombune ilm muudab liiklejatel üksteise märkamise keerulisemaks,» ütles Tikerpe.
Ta lisas, et kui kergliikleja kannab tumedaid riideid ja ei kanna helkurit, siis on autojuhil teda ümbritsevast pimedusest raske eristada. «Valgustamata ja kehvema nähtavusega teelõikudel tuleb ka autojuhtidel olla eriti hoolikas ja valida pigem aeglasem sõidukiirus,» toonitas Tikerpe.
Kümne kuuga on Eestis juhtunud üle 1200 liiklusõnnetuse, milles on hukkunud 58 ja viga saanud üle 1500 inimese. Mullu samal perioodil hukkus seitse inimest vähem ja ka vigastatuid oli vähem.
Neli inimest uppus oma vannis
Päästeameti kümne kuu ülevaade ei too sugugi rõõmustavamaid uudiseid. Nimelt on Eestis oktoobri lõpu seisuga veeõnnetustes uppunud 43 inimest (neist kaks oktoobris - toim), eelmisel aastal oli sama ajaga 35 uppunut.
13 inimest uppus järvedes ja paisjärvedes, 14 inimest jõgedes ja tiikides, kaheksa inimest meres ning neli inimest kraavis. Lisaks uppus neli inimest oma kodu vannis.
Ametile teadaolevalt uppusid seitse inimest kalal olles, seitse supeldes ja kuus inimest juhuslikult veekogust möödudes ja sinna sisse kukkudes. Paljude tänavuste uppumiste taga ongi olnud pigem n-ö külma perioodi õnnetused ehk õnnetustesse on sattunud kalamehed, samuti on esinenud libastumisi.
Alkoholi- või narkojoobes oli teadaolevalt 19 inimest ehk 44 protsenti sel aastal uppunutest.
Poolte tulesurmade taga on hooletu suitsetamine