LIISA PAKOSTA AVAKÕNE
Emapension kasvatab sündimust
Põhiseaduse järgi on meie eesmärk Eesti rahva ja kultuuri säilimine. Kuni me pole oma põhiseadust ümber teinud ja sellest eesmärgist loobunud, tuleb pingutada, et lapsi sünniks.
Eestis on sünnitajate ikka jõudmas väike põlvkond, mille puhul on eriti oluline, et iga naine, kes lapsi soovib, saaks oma soovitud lapsed üles kasvatada.
Seega tuleb riigi toel üle saada põhjustest, miks peredes sünnib vähem lapsi, kui naised ja mehed tegelikult ise soovivad.
IRL on välja pakkunud tervikliku perepoliitika programmi, mis algab lapsevanemaks õppimisest ja teadmiste kogumisest juba koolipõlves ning lõppeb lapsevanema pensionieaga.
Emapension on üks paljude meetmete hulgas, mis terviklikult peaksid tõstma perede, eeskätt naiste turvatunnet laste saamiseks ja kasvatamiseks. Emapension suurendab naiste turvatunnet ning tõstab lapsevanemate väärtust ühiskonnas.
Et otsustada vastutusrikka vanemluse kasuks, vajab naine elementaarset turvatunnet selle kohta, et ta suudab lapse üles kasvatada ega jää ka hiljem oma noorpõlve valikute tõttu rumalasse olukorda.
Laps muudab kogu ülejäänud elu - seda eriti Eestis, kus perekonnaseadusest tulenevalt lasub lapsevanemal kohustus ülal pidada kahte järgnevat põlvkonda.
Mida turvalisem on lapse kasvatamisega ja alates lapse täisealiseks saamisega kahe järgneva põlvkonna ülalpidamisega seonduv, seda tõenäolisemalt valib naine lapse sünnitamise, mitte abordi kasuks, või valib teadlikult rasestumise eesmärgiga sünnitada.
Eestis tehakse päevas keskmiselt 23 aborti. Kuna lapsega seotud kohustuste hulk hõlmab naise kogu elukaart, ongi IRL sündimuse suurendamise eesmärgil pakkunud turvatunnet tõstvaid lahendusi kogu protsessi ulatuses.