Päevatoimetaja:
Marek Kuul

Suri Estonian Business Schooli asutaja professor Madis Habakuk (2)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Liis Velsker
Copy
Madis Habakuk.
Madis Habakuk. Foto: EBS

Reedel suri 77-aastasena EBSi üks asutajatest ja majandusteadlane professor Madis Habakuk.

Estonian Business School teatas kurbusega, et reedel lahkus meie hulgast EBSi üks asutajatest ja tudengite palavalt armastatud professor Madis Habakuk.

1988. asutas Habakuk koos USA professori Marshall Fitzgeraldi ja Kanadas elava Ilmar Martensiga Eestis esimese äriharidust pakkuva erakõrgkooli Estonian Business Schooli, kus ta töötas nii õppejõu kui koolijuhina.

EBSi asutamisest kuni aastani 2000 oli Madis Habakuk EBSi president, aastatel 2003–2008 EBSi rektor. Alates aastast 2000 oli ta AS EBS Group juhatuse esimees.

Habakuk on oma teadustöödes uurinud juhtimisteaduse probleeme ning mõõtnud esimesena kvantitatiivselt juhtimisalast lojaalsust.

Habakuk avaldas oma eluajal mitmeid raamatuid ja ta on lisaks Eestile panustanud oma teadmisi ja kogemusi ka mujal maailmas. 1992. aastal sai ta San Francisco Graduate School of Psychology audoktoriks ja aastal 1998 Who's Who of Professionals auliikmeks. Alates 1992. aastast oli ta Kesk- ja Ida-Euroopa Juhtimisarengu Assotsiatsiooni (Central and East European Management Development Association, CEEMAN) nõukogu liige ning alates 2007. aastast Euroopa Juhtimise Arendamise Fondi (European Foundation for Management Development, EFMD) nõukogu liige.

2013. aastal pälvis ta Ernst & Young Baltic AS käest Eesti ettevõtluse elutöö preemia. 2014. aastal pälvis Habakuk president Toomas Hendrik Ilvese käest Valgetähe III klassi ordeni hariduselu edendamise eest.

Professor Madis Habakuke jääb mälestama kogu EBSi koolipere, kes avaldavad südamest kaastunnet Madis Habakuke perele ja lähedastele. EBSis on avatud Madis Habakuke mälestusraamat.

Tagasi üles