Pärast vanema poja kooli viimist sõitis ema tagasi koju ja sõidutas nooremad lapsed teise kooli. Seejärel helistati talle politseist ja anti teada, et purjus poeg toodi koolist koju ja teda on vaja vanemale üle anda.
Naine selgitas, et kuigi teadis, et politsei ootab teda kodus, sõitis ta endiselt autoga, sest enda meelest oli ta kaine.
Poja öistest seiklustest polnud ema pärastlõunaks veel täit selgust saanudki, sest noormees magas ennast välja. «Kui ta õhtul üles tõuseb, eks siis tuleb pikem jutt,» sõnas ta.
Poeg oli vanemale õele enne päeval magamaminekut öelnud, et jõi öösel sõpradega viina ja tegi kodu ligiduses avarii. Kuigi noormees väitis õele, et ta ei kihutanud, vaid sõitis ühes kurvis umbes 50kilomeetrise tunnikiirusega kraavi, siis ema poja juttu ei usu.
Paide politseijaoskonna juht Margus Toomsalu ütles videointervjuus Järva Teatajale, et nooruk rääkis politseile, et tõenäoliselt on joobes ka tema ema, kes oli väidetavalt öö otsa alkoholi tarbinud. «See on ikka väga hull juhtum,» tunnistas politseijuht. «Selle perega tuleb teha tõsist tööd.»
Toomsalu sõnul ei ole võimalik noormeest joobes juhtimise eest vastutusele võtta, kuna politsei ei suuda tõestada, millises seisundis ta ikkagi avarii põhjustas. Emal olid aga alkoholi tarvitamise tunnused ja seetõttu alustas politsei tema suhtes menetlust.
Politseijuht lisas, et see on tõsine ohumärk, kui lapsevanem ise alkoholi tarvitanuna oma lapsed ohtu paneb. «Iga laps väärib 1. septembrit, mis annab kooliaastale ilusa alguse. Iga laps väärib vanemat, kes annab head eeskuju ning suudab luua perele turvatunnet,» lausus ta.
«Loodan väga, et politsei ja lastekaitse koostöös leiame sellele perele vajaliku toe. Rasketes oludes lapsi märgates tuleb täiskasvanutel sekkuda ja abi otsida, sest hoolimatus võib noorelt võtta võimaluse täisväärtuslikuks eluks,» nentis Toomsalu.