Valgevene suhtes praegu kehtestatud piirangud näevad ette viisakeelunimekirja kantud isikute välismaal olevate pangaarvete külmutamise. Muid majanduslikke sanktsioone pole Lensmenti sõnul ELis esialgu süvitsi arutatud ega kehtestatud, kuid ta ei välista, et võimuladviku repressioonidele kaasa aitavate konkreetsete ettevõtete puhul võivad lisasanktsioonid tulevikus siiski jutuks tulla.
Seega on Lensmenti sõnul eksitav ka Postimehe ajakirjaniku Evelyn Kaldoja väide, nagu seisaks Eesti koos teiste Baltimaadega ELis vastu Poolale ja Rootsile, kes tahaksid kehtestada Minskile majandussanktsioonid.
Majanduslike sanktsioonide rakendamine puudutab Lensmenti sõnul paratamatult ka Valgevene rahvast. «ELi Valgevene-poliitika soovib aga Valgevene ühiskonda toetada, mitte pärssida. Seega, majanduslikud meetmed peaks olema väga täpselt läbi mõeldud. Loodetavasti piisab siiski seniste abinõude rakendamisest, et nimetatud eesmärke saavutada,» märkis suursaadik.
ELi poliitika Valgevene suhtes on tema sõnul eeskätt väärtustepõhine ja Eesti jagab seda hoiakut. Eesti seisukohad võib Lensmenti sõnul kokku võtta järgmiselt: «Oleme Valgevene isoleerimise vastu, kuna ELi enda kogemus näitab veenvalt, et see ei tööta, ning Valgevene tsiviilühiskonnale suurema toetuse avaldamise poolt».
«Loomulikult, ühe või teise liikmesriigi kahepoolsed suhted Valgevenega võivad neis raamides olla rohkem või vähem pragmaatilised, kuid meie lähtume arusaamast, et seaduslikkuseta pole ka edukad ärilised suhted võimalikud,» selgitas suursaadik.
Reaktsioonide järgi otsustades oli viisakeelu kehtestamine tema hinnangul õigesti kalkuleeritud meede. Sellised piirangud pakuvad Lensmenti hinnangul mõtteainet kõigile, kelle suhtes keeldu rakendatakse, sest ELi ja Valgevene vahelise dialoog piiramine annab endast tema sõnul kohe tunda.