Tartu Ülikooli kriminoloogia professori Jüri Saare sõnul tegutseb kaitsepolitsei enda raamides ja seaduse piirides. «Ei ole põhjust arvata, et nad ise mõtlesid välja, et hakkavad pealt kuulama vaid seetõttu, et tegu on Edgar Savisaarega,» leidis Saar. Tema sõnul peab sellel, et teabehange üldse aset leidis, olema varasem põhjendus.
Kui teabehanke käigus saavad teatavaks kuriteod, siis on kohustus algatada kriminaalmenetlus. Valikut, kas algatada või mitte, ei ole. Teabehanke kaudu saavad teatavaks andmed toimepandud kuritegude kohta ning nende menetlemine käib juba kriminaalmenetluse raames.
Teabehanke tühistamise korraldamiseks on omad reeglid ning selleks antakse ka luba. Kui kaitsja soovib kohtus tõestada, et teabehange ei olnud õiguslikult korrektne, siis on Saare sõnul tegu hoopis teise problemaatikaga. Ühel pool on teabehanke õiguslikkus, teisel pool toimepandud kuritegude tõendid.
«Peaasi, et asi ikka edasi liiguks. Saame kunagi ehk tõe ka teada.
Juhul kui teabehange ei olnud õiguslik, ei tühista see kõiki ülejäänud kuritegusid. «Minu loogika järgi ei saa seetõttu, et teabehange ei olnud põhjendatud, ülejäänud tõendeid vaidlustada, » ütles Saar.
«Peaasi, et asi ikka edasi liiguks. Saame kunagi ehk tõe ka teada, » nentis Saar.
Reformierakondlane ja Edgar Savisaare kunagine lähedane võitluskaaslane Ain Seppik leiab, et teabehankega kogutud tõendi vaidlustamine on klassikaline kaitsjate taktika kohtuprotsessi venitamiseks.
Sellegipoolest arvab kohtunikuna töötanud Seppik, et kaitsel ei ole eriti palju šansse. «Ma arvan, et nad on küllaltki õhukesel jääl,» tõdes Seppik.