Tema hinnangul on demagoogia see, et IRL ei näita kust raha oma väga kulukate lubaduste täitmiseks võtta kavatsetakse.
Teisipäeval, 25. jaanuaril vastas talle IRLi eestseisuse liige ja partei nimekirjas parlamenti kandideeriv praeguse riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Urmas Reinsalu.
«Raha tuleb sealt, kust ta tuleb kõigi riigi ülesannete täitmisest ehk ennekõike maksulistest tuludest. Meie usume, et maksude alandamine suurendab läbi majanduse elavnemise tegelikku maksude absoluutarvestuses laekumist. Riigikogu oli ka praeguses eelarveseisus suuteline tõstma toimetulekutoetuse määra, mis oli mõistlik samm. Selleks ei pidanud keegi lapsetoetusi kärpima,» rõhutas Reinsalu.
«Teiseks, täiendavaid eelarvevahendeid on võimalik saavutada muuhulgas kokkuhoiust. Tänane eripensionite süsteem on kindlasti üks kokkuhoiu koht,» selgitas Reinsalu.
«Aus on, kui erakonnad ütlevad ära, mis probleemide lahendamiseks nad soovivad kulutada täiendavatest maksutuludest tekkivaid vahendeid. Kui mõned erakonnad ütlevad, et nende nägemuses ongi praegune SKP tase piisav ning kiiremat majanduskasvu pole võimalik tagada, siis arusaadavalt taolisest majanduspoliitikast ei teki ka täindavaid vahendeid ühiskonnas oluliste probleemide lahendamiseks,» kirjutas Reinsalu foorumis.
«Emapension on üks täiendav meede sündivuse parandamiseks. Teiseks, emapensioni pooltolemine või selle vastustamine on valikvastus küsimusele, kas ema töö on töö, mida pensionisüsteemis täiendavalt väärtustada või mitte. IRL arvab, et on,» lisas ta.
«Majanduskasvust lisanduvate vahendite jagamiseni on veel väga pikk tee. Lugedes riigi eelarvestrateegiat mis on valitsuse poolt heaks kiidetud, näeme, et 2012. aastal on riigieelarve defitsiidis ning soovitud defitsiidi saavutamiseks peab valitsus tegema veel ca 1 mld krooni ulatuses kärpeid,» vastas talle Järvelill.
«Seega peab ilmselt ka veel 2013. aastal kärpima, et saavutada eelarve tasakaalu või ülejääki, nagu praegune valitsus on soovinud. Seega on uuest valitsemisperioodist ligi 3 aastat kulunud. Millal siis IRL oma valimislubadusi ellu viib, või polegi planeeritud lubadused elluviimiseks?» küsis sotsiaaldemokraat Järvelill.