Euroraha jagajad – Eestis jagab euroraha kokku üheksa organisatsiooni: Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, SA Innove, SA Archimedes, KredEx, SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, Riigi Infosüsteemi Amet, Tehnilise Järelevalve Amet, Rahandusministeerium ning Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet.
Riigihalduse ministri Arto Aasa sõnul on seda liiga palju. «Üheksa erinevat asutust tähendab üheksa erinevat IT-süsteemi, regulatsiooni, taotluskeskkonda ja eurorahade kasutamise tõlgendust.» Lahendusena soovitakse koondada raha jagamine ühte asutusse, mis bürokraatide keeles kannab nimetust «keskne rakendusüksus».
Teine põhjus euroraha jagajate ühte koondamiseks seisneb Aasa sõnul selles, et Euroopa Liidu uuel perioodil saab Eesti senise 3,5 miljardi euro asemel hinnanguliselt miljard vähem struktuuritoetusi. Sellega väheneb ka summa, mida saab kulutada eurorahade jagamise administreerimiseks.
Euroraha jagajatega samas suunas areneb ka ettevõtjate toetamine – ühendada tuleks EASi, SA Eesti Teadusagentuur, SA Archimedes ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtluse ja innovatsiooniga seotud funktsioonid. 2017. aastaks peaks finantsinstrumendid ühte kappi panema aga KredEx ja Maaelu Edendamise Sihtasutus.
Transpordi ja maavarade puhul soovitab rahandusministeeriumi analüüs luua uued asutused. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumisse peaks tekkima riiklik geoloogiateenistus, mis hakkaks tegelema maavarade uurimisega. Seoses sellega ei välistanud Aas isegi fosforiidi uurimist. «Üks asi on kaevandamine ja teine on maavarade kaardistamine ja uurimine. Teadmiste vastu ei saa kellelgi midagi olla,» selgitas ta.
Mis puudutab transpordi korraldamist, siis diplomaatiliselt väljendunud Aasa sõnul on selles valdkonnas «palju töökorralduslikke puudujääke». Käed on «õlised» nii MKMil, Maanteeametil, kohalikel omavalitsustel ja 15 maavalitsusel.