Ohtlikult kõrgunud lõkked hirmutasid
Päästeameti pressiesindaja ütles Postimehele, et võidupüha, jaanipäev ning möödunud nädalavahetus olid päästjatele väga töised.
Tallinnas ja Harjumaal tõsisemaid väljakutseid päästjatele ei olnud. Palju oli väljakutseid lõketele, mis olid liiga suured või põletati seal lisaks puitmaterjalile ka rehve ja muud prügi. Praht süüdati jaanipäeval ka mitmes tühjana seisvas hoones ja prügikastides.
Lääne päästekeskuse kuues maakonnas möödusid pühad samuti üsna rahulikult. Ka seal pakkusid päästjatele eelkõige tööd just lõkked, sest teatajad arvasid need ohtlikud olevat. Enamus neist vastasid siiski nõuetele ning olid järelevalve all.
Siiski oli ka neid, mille päästjad pidid kusustama. Nagu ikka, oli ka neid tujurikkujaid, kes süütasid jaanipeoks ettevalmistatud lõkked enne õiget pidu.
Saaremaal leidis pühade ajal aset ka juhtum, kus mindi merele paadiga lõbusõitu tegema, kuid päästeveste selga ei pandud. 23. juunil kell 17.45 sai häirekeskus teate õnnetusest merel Pihtla vallas Sutu külas.
Teataja sõnul oli Sutu lahes paat ümber läinud ning inimesed olid vees. Päästjate sündmuskohale jõudes selgus, et kohalikud mehed olid kannatanud kaatriga veest välja toonud. Hädalistel olid päästevestid küll paadis, kuid seljas ei olnud see kellelgi.
Ida-Virumaal oli samuti palju väljakutseid lõketele, mis olid tehtud liiga suured või põletati seal lisaks puitmaterjalile ka rehve ja muud prügi.
Jaanipühade ajal keskendus politsei liikluse rahustamisele ning üritustel, jaanituledel ja tänavatel avaliku korra tagamisele. Korrakaitsjad kontrollisid üle 300 jaanitule.
«Meie eesmärk oli veenduda, et jaanitule ümber on kõigil turvaline olla olenemata lõbusast meeleolust. Peale mitmete vägivallajuhtumite lahendamise tuli politseinikel pidustustelt ligi 50 alkoholi pruukinud alaealist koju vanemate juurde toimetada,» lausus Utsar.