Muidugi tegi see murelikuks, sest me ei teadnud, kes saab uueks omanikuks. Räägiti erinevaid versioone, näiteks soomlastest. Eks me olime Schibstedis väga hästi hoitud ja võrreldes konkurentidega oli meil know-how maailma kõige paremal tasemel, lisaks kontaktid. Loomulikult tegi murelikuks, et need kaotame.
Kas valisid kolm aastat tagasi kaitstud magistritöö teemaks «ASi Postimees arenguvõimaluste määratlemine seoses väliskeskkonna muutumisega» just seetõttu, et segastes aegades sotti saada?
Jah, see oli täiesti teadlik valik. Meedia äripool on mulle kogu aeg meeldinud, see on väga põnev maailm. Tahtsin sellest süvitsi teada saada, kust tuleb üks või teine arv – sest paraku kaasneb peatoimetaja tööga ka pealiskaudsus, sa tead igast asjast nipet-näpet.
Pühendasin Tallinna Tehnikaülikoolis kõik oma magistriaastad Postimehe uurimisele, lahkasin igast otsast läbi, mis on hästi ja mis halvasti. Põhirõhk oli sellel, mis saab Postimehest muutuval meediaturul, millised on Postimehe võimalused ellu jääda, kui lugemisharjumused muutuvad.
Tegin Tartu Ülikoolis hiljuti ühe ettekande ja võtsin enne seda oma magistritöö ette, et saada sealt pidepunkte. Lugesin taas oma järeldusi ja nägin, et need olid täpselt niisugused, mida kõike on Postimeheski tehtud.
Oled trükiajakirjanduse kasvandik. Kui raske või ka ebamugav on olnud uute tehnoloogiliste arengutega pidevalt kaasa joosta?
Ei ole olnud raske. Nii kui midagi uut tuleb või midagi põnevat näen – mõned ütlevad, et olen kergeusklik –, lähevad minu silmad särama ja hakkan kohe tegutsema. Vaimustun hästi kiiresti, võtan kõike kirega. Nüüd, vanusega, on tulnud tõdemus, et tark ei torma: seedi enne üks öö, kui hakkad toimetama, inimesi kaasama ja hulluks ajama; alles siis, kui mõte tundub ka hommikul hea, asu tegutsema. Olen teadlikult end sundinud, et hoiaksin asju mõistusega ohjes.