Päevatoimetaja:
Lomely Mäe

Looduse Aasta Foto 2016 võitis Erik Mandre

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
«Punkar öötunnil»
«Punkar öötunnil» Foto: Erik Mandre

Nädalavahetusel Estonia kontserdisaalis toimunud «Looduse Aasta Foto 2016» lõpugalal tunnustati Eesti parimaid loodusfotograafe.

Pea tuhande osaleja seast pälvis konkursi kõrgeima tunnustuse, Suure Hundi ja Aasta Loodusfotograafi tiitli, Erik Mandre fotoga «Punkar öötunnil».

Aasta Loodusfotograaf Erik Mandre kirjeldas auhinda vastu võttes oma pilti järgnevalt: «Pildi võlu tuleb välja ehk sellest, et metssiga ise oli keskendunud oma olustikule. Täiesti omaenda maailmas,» ning lisas «Mul on tegelikult hea meel, et metssiga kui liik, kel teatavasti viimastel aastatel on üsna tumedad pilved peakohal, on nii positiivses võtmes siin. Et metssiga on saanud selle tähelepanu.»

Konkursile esitatud töid hindas üheksaliikmeline žürii Rein Marani juhtimisel. «Metssiga – üks meie metsade nutikamaid olevusi. Paljude fotode kangelane läbi aegade. Teda on tabanud kuri saatus, ja arvata võib, et mõningate aastate pärast metssiga lihtsalt tabada võib olla keerukas,» sõnas Maran, ning lisas «Ma olen metssea pilte palju näinud, ise filminud. Pilte on erilaadseid, kuid ma pole siiani näinud pilti, mis oleks metsseale, kui olevusele endale, niivõrd iseloomulik.»

Juba 16. korda toimunud «Looduse Aasta Foto» konkursil osales tänavu 970 autorit rohkem kui 7500 tööga.

«Igal aastal lisandub suurepäraste loodusfotode hulka midagi uut ja üllatavat. Ikka õnnestub fotograafidel püüda pildile midagi, mida varem pole jäädvustatud,» ütles konkursi peakorraldaja Jaan Riis, lisades et just see innustab jätkuvalt võistlust läbi viima.

Kokku jagati Estonia kontserdisaalis toimunud konkursi lõpugalal auhindu ehk Tantsivaid Hunte 15 kategoorias ning tunnustati rohkem kui sadat autorit. Samuti esitleti tänavust Loodustoto Aastaraamatut, kuhu on köidetud konkursitööde paremik koos autorite intervjuudega.

Konkursi kaaskorraldaja Eesti Energia eriauhinna sai noor loodusfotograaf Karl Jakob Toplaan foto eest «Kummal on võimsamad sarved?». «Antud pilt on meie jaoks vägagi sümboolne – taustal on näha taastuvast allikast energiat tootvad tuulikud ja esiplaanil vägev hirv, foto väljendab hästi energiatootmise ja looduse kooskõla ning rahumeelset kooseksisteerimist,» ütles Eesti Energia keskkonnateenistuse arendusjuht Tõnis Meriste.

Looduse Omnibussi, Eesti Looduskaitse Seltsi ja Eesti Energia eestvedamisel korraldatavat fotovõistlust toetavad Canon, Overall, Fotoluks, Sigma, Kunda Nordic Tsement, Stora Enso, Rademar, Synology, Western Digital, Huawei, Regio ja paljud teised.

Vaata kaunist pildigaleriid Looduse Aasta Foto 2016 konkursil parimateks valitud fotodest siit. Ilmunud on ka Loodusfoto Aastaraamat 2016.

Tagasi üles