«See 20ndates eluaastates mees ei olnud tõesti esimeste hulgas, kelle kontrollimiseks DNA proove võtsime,» tunnistas Ida prefektuuri kriminaalbüroo juht Tarvo Kruup.
Enne teda oli politsei Kruubi sõnul kogunud veidi alla tuhande inimese DNA proovid, pärast teda koguti veel ligi 1900 inimese proovid.
«Seksuaalkuritegudega meest varem ei seostatud. Kuigi ta oli varasemalt toime pannud isikuvastase kuriteo, siis selle iseloom ei tekitanud kahtlust, et teda võiks lapse vastu suunatud seksuaalkuriteoga seostada,» põhjendas Kruup, miks mehe, kes ka mobiilsideoperaatoritelt kogutud andmete põhjal asus kuriteo toimepanemise ajal samas piirkonnas, koju mindi alles kahe aasta pärast.
Politsei alustas esmalt seksuaalkuritegusid ja raskeid isikuvastaseid kuritegusid toime pannud isikute kontrollimisega, keda oli kokku ligi sada. Tekkisid uued versioonid, uuriti perekonda. Uurimise alguses rääkis üks poiss, et nägi, kuidas Varvara viidi mingi autoga minema. Hiljem võttis ta oma tunnistuse tagasi. Turvakaamera kirjeldatud sündmusi ei fikseerinud.
Sündmuste kronoloogia
Esmaspäevasel pressikonverentsil teatati, et Varvara surnukehal kasutati esmakordselt n-ö teipimistehnikat. Kokku võeti surnukehalt üle 2000 DNA fragmendi.
Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi (EKEI) DNA osakonna peaekspert Gunnar Tasa täpsustas, et lahangul võeti DNA proove surnukehalt kahel viisil: kleeplintidele (esmakordselt Eestis) ning vatipulkadele (klassikaline proovide kogumise viis).
Vatipulkadele kogutud proovid võeti koheselt laboris töösse. Esmalt tehti neile tavapärane (mittesugukromosoomide) DNA analüüs, mille tulemuseks peaks olema unikaalne DNA-profiil. Paraku need tulemused ei viinud profiilini, millest oleks kurjategija leidmisel abi olnud.