Möödunud reede õhtul peksis kamp noormehi Tartu kesklinnas pereisa, kes tegi neile märkuse ümber lükatud prügikasti kohta. Politsei tabas kahtlustatavad pealtnägijate täpse kirjelduse põhjal peagi, kuid lubas nad järgmisel hommikul kainestusmajast uuesti vabadusse. Hiljem pidas politsei nad siiski uuesti kinni.
Ginter arvas, et põhiline on see, et üks nendest kahest, kes algul kainenema viidi, on jälle kinni peetud. «Kui see nii poleks, oleks avalikkuse jaoks juhtum keerulisem,» arvas Ginter. Teist tagaotsitavat algul kainenema ei viidud.
Ta märkis aga, et peksjate kinnipidamise üle otsustamine sõltus sellest, millal politsei sai selleks piisavad alused. «Sõltub, millal sai politsei kätte turvalindid, mille järgi nad menetlusotsuseid pidid tegema – kas nad said need kätte selleks ajaks, kui meeste kainenemise periood lõppes, või ei olnud siis veel seda infot. Antud juhul ei olnud politseil ju kohe fikseeritud ka pealtnägijate ütlusi,» lisas ta.
See on nüüd kriminaalpoliitiline otsus, kas hakata 48 tunniks kinni pidama inimest isegi siis, kui hilisemaks vahistamiseks alust pole.
«Võimalik, et politsei oleks pidanud tegutsema kiiremini ja püüdma saada informatsiooni selleks ajaks, kui nad pidid need kaks meest kainenemast lahti laskma. Aga jällegi, ma ei tea seda, kas nad saanuks info kiiremini kätte,» nentis professor, et peamine etteheide on politsei tegutsemise kiiruses.
Vägivallatsejate kahtlustatavana kinnipidamiseks piisaks Ginteri sõnul põhimõtteliselt sellest, kui on olemas pealtnägija väited. Kinni saab politsei kahtlustatavaid hoida 48 tundi, seejärel tuleb kogutud tõendite puhul otsustada, kas taotleda kohtult vahistamist.