Olukorra tõendamiseks tegi suusataja nii rikutud rajast kui ka kaitseväe sõidukist ning sellest väljunud ajateenijast telefoniga pilti. Selle peale ütles kaitseväelane, kelle vormiriietusel seisis nimi Voit ja kes suusataja sõnul seisis tema ärasõitmise takistamiseks tema suuskadele, et kaitseväe tehnikat ei tohi pildistada ning käskis suusatajal pildid ära kustutada.
Alles siis, kui suusataja hakkas intsidenti filmima, oli kaitseväelane tema suuskade ninalt maha astunud. Kaitseväe autos olnud teine mees suusataja sõnul sellest ei väljunud ja intsidendis ei osalenud.
Suusataja sõnul oli temaga suhelnud kaitseväelane väitnud, et tal oli käsk sõita mööda terviserada.
1. jalaväebrigaadi pioneeripataljoni ülema nimel edastas 1. jalaväebrigaadi teabeohvitseri ülesannetes reamees Sander Mändoja, et Valgehobusemäe terviserajal sõitnud autos olid kaks ajateenijat, üks neist nooremseersant Voit, kes viisid kursuseülema käsul piirkonnas läbi maastikuluuret.
Mändoja edastatud seletuse kohaselt sattusid ajateenijad matkarajale eksikombel, eelnevalt liikusid nad mööda metsasihte ja väiksemaid kõrvalteid. Kummagi kaitseväelase sõnul ei märganud nad ühtegi viita ega silti, mis oleks rajal mootorsõidukitega liiklemise keelanud või tähistanud, et tegemist on matka- või terviserajaga, vahendas Mändoja.
«Kui ajateenijad märkasid rajal kulgevaid suusajälgi, said nad aru, et tegemist võib olla terviserajaga ning nad hakkasid kohe otsima sobivat võimalust sõiduki ümberpööramiseks või rajalt mõnele metsasihile lahkumiseks,» kirjutab Mändoja Postimehe päringule saadetud vastuses. «Paraku oli rada kitsas ja auto ümber pööramine keeruline. Koht, kus oli esimene võimalus manööverdamiseks, avanes alles 1,5 kilomeetri kaugusel nende rajale keeramise kohast.»