Päevatoimetaja:
Marek Kuul

Põhja prefektuur on uurinud kümmet netis kahtlaselt käitujat

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Kauhajoe väidetava koolitulistaja videoähvardus.
Kauhajoe väidetava koolitulistaja videoähvardus. Foto: Youtube

Põhja prefektuur on viimase aasta jooksul veebikeskkonnast leitud materjalide põhjal uurinud tõsisemalt kümmet kahtlaselt käitunud inimest.

Põhja prefektuuri kriminaalosakonna juhi vanemkomissar Priit Pärkna sõnul töötavad prefektuuris juba pikemat aega monitoorijad, kelle ülesandeks on jälgida Orkutis, Rate.ee-s, Youtube`is ja muudes taolistes veebikeskkondades toimuvat.

«Kui monitoorijad leiavad veebikeskkonnast mõne kasutaja, kelle netikäitumise põhjal tekib kahtlus, et ta võiks kujutada reaalset ohtu nii endale kui teistele, siis võetakse see inimene lähema vaatluse alla – uuritakse tema tausta, vesteldakse nii tema enda kui ta lähedastega,» selgitas Pärkna.

«Noorte puhul on siinkohal väga tähtis ka politsei tihe koostöö koolide juhtkondadega.»

Viimase aasta jooksul on Põhja prefektuur eelkirjeldatud põhjustel tõsisemalt uurinud kümmet inimest.

«Siiski tuleb mõista, et isegi kui kogu Põhja prefektuuri isikkoosseis ehk ligi 1500 inimest tegeleksid 24 tundi ööpäevas ainult interneti monitoorimisega, ei oleks ikkagi võimalik jälgida ega läbi töötada kõiki tekste, pilte ja videoklippe, mida veebilehtedele üles riputatakse. Info maht, mida kasutajad erinevatesse veebikeskkondadesse igapäevaselt üles laevad, on lihtsalt niivõrd suur,» lisas Pärkna.

Vanemkomissari sõnul on ääretult oluline, et depressiivsetele ning vägivaldsetele mõtetele kalduvate inimeste tegemistel hoiaks silma peal need, kes neid kõige paremini tunnevad – perekond, sõbrad, õpetajad ja tuttavad.

«Kui tekib kahtlus, et mõni inimene, keda te tunnete, võib oma vägivaldseid mõtteid hakata reaalselt ellu viima ning seega kujutada ohtu nii endale kui teistele, tuleks sellest kindlasti teada anda politseile.»

«Just nii ja ainult nii saame kõik üheskoos kaasa aidata sellele, et Eestis ei juhtuks iialgi midagi analoogset sellega, mida on pidanud üle elama meie põhjanaabrid,» sõnas Pärkna.

Märksõnad

Tagasi üles