Meil valitakse (fraktsiooni esimees – toim) korraliselt märtsis, et praegu on seda natukene vara rääkida.
Mis teemad plaanite riigikogu liikmena oma südameasjaks võtta?
Ma olen ühes komisjonis ja loodan, et ma olen kohe varsti kahes komisjonis. Need on siis riigikaitsekomisjon ja Euroopa Liidu asjade komisjon. Ma olen viimased kümme aastat olnud Euroopa valimisvaatleja, tegelenud Euroopa probleemidega. Ma tahaksin nüüd jälgida, et me teaksime, mis täpselt Euroopas toimub ja tegeleks sellega, et Euroopa Liit ja Euroopa regulatsioonid oleksid Eesti inimese huvides. Riigikaitsepoliitika on miski, kus erinevate erakondade erimeelsused võiksid olla võimalikult väiksed.
Jaanus Karilaid lubas arutada leppe lõpetamist Ühtse Venemaaga. Mida teie sellest arvate?
See on väga hea mõte see erakonnas läbi arutada. See leping on enne sõlmitud, kui mina erakonda astusin, aga ma olen näinud, et see lihtsalt on sahtlis. See tegelikult ei toimi. Muidugi on see veider. Ma peaks isegi vaatama, kas meil on veel mingeid selliseid kummalisi koostöölepinguid, mis tegelikult ei toimi. Lepingud, mis nii kaua ei toimi, mis on sõlmitud inimeste poolt, kes enam erakonda ei kuulu, ma arvan, et Jaanusel on õigus: see tuleb volikogul läbi arutada ja vaadata, mida erakonna inimesed arvavad.
Keskerakond on väga tugeva sisedemokraatiaga erakond. Me arutame asju koos. Nagu ka näha, need meie esimehe valimised olid avalikud võistlevad valimised. Me oleme äärmiselt sellisest euroopalikust traditsioonist pärinev erakond. See, et mina olen riigikogu liige, ei tähenda, et mina võiksin erakonnale peale suruda üksinda mingisuguseid arvamusi.