2001. aastal sõlmiski Kulderknup investeerimisleppe ja kandis üle esimesed 300 000 krooni. Kui lubatud tulu ei tulnud, ilmus Maaroos lagedale uue ja enda sõnul veel parema plaaniga, mis toob investeeringu tagasi ja jääb kuhjaga ülegi. Ainult, et seemneraha tuli pidevalt juurde panna. Projekte oli alates Eesti või ja tuhaplokkide ekspordist, lõpetades Ukraina valmismajade ja helikopterite müügiga Araabias.
Tagantjärele selgus, et Maaroos tegi samal ajal sarnaseid laenulepinguid kümnete inimeste ja ettevõttega, kelle hulgas oli nii koorekihti kui kahtlaseid kodanikke. Sisult oli tegu püramiidskeemiga – advokaat laenas raha ja lubas müstilist tootlust ning esimestele investoritele maksiski midagi. Tegelikult elas enamuse raha maha.
2003. aasta lõpus kukkus kõik hirmsa pauguga kokku. Selgus, et Maaroos oli tagastamata jätnud 18 miljonit krooni laene. Ta läks kelmuse eest kohtu alla, algatati isiklik ja advokaadibüroo pankrot, arvati advokatuurist välja. Ometi ei tunnistanud Maaroos iial, et tegi midagi valesti.
Ka kohtus raius Maaroos, et tegu oli reaalsete äridega, millest aga advokaadi ametisaladuse tõttu rääkida ei saa. Skandaali tipus sai Maaroos järsku väidetavalt närvivapustuse ja kadus haiglasse. Arvo Kulderknup oli üks väheseid, kes kogu selle aja temaga edasi suhtles.
Kulderknup mitte ainult ei uskunud Maaroosi, vaid temast sai justkui Maaroosi pere tugiisik raskel ajal. «Tema siis helistas ja küsis, et «näed, lastel ei ole nüüd toiduraha, et kas sa ei saaks jälle üle kanda?». Kuna ta enda arve oli suletud, siis mina kandsin üle tema abikaasa arvele,» meenutab Kulderknup.