Põhjuseid, miks terrorirünnakud tabasid just Pariisi, on Kasekampi hinnangul peamiselt kaks. «Esiteks sümboolne tähtsus. Nagu ISIS oma rünnakujärgses läkituses kirja on pannud: Pariis on Lääne elu, kultuuri, väärtuste, elunautimise keskus ja sümbol kogu maailma jaoks ning nende maailmavaateline või ideoloogiline rünnak tehtigi Lääne dekadentlike väärtuste vastu,» sõnas Kasekamp.
Sihtmärgid, mida terroristid valisid, näitavad Kasekampi sõnul sedasama, sest neiks olid kohad, kus noored käivad meelt lahutamas või õhtul väljas. «Fanaatikud väga taunivad sellist elunautimist,» põhjendas Kasekamp. Seekord ei valitud kohti, mis möödunud kordadel terroristidel tavapärane olnud: riigiasutusi, transpordiühendusi või infrastruktuuri.
Prantsusmaal on ka otsene seos Süüriaga, sest Prantsuse lennukid olid juba osalenud ISISe vastases pommitamises, osutas professor.
Teiseks oluliseks teguriks pidas Kasekamp võimalust ehk olemasolevaid tingimusi. «Nii palju, kui teame, olid mitmed Prantsuse kodanikud otseselt rünnakuga seotud, nii et ilmselt oli seal juba piisavalt suur võrgustik toetajaid-kaasaaitajaid olemas. Lisaks oli neil väga pehme sihtmärk võrreldes riigiasutusega, mis on paremini valvatud.»
«Täiesti ootuspärane ja ennustatav oli, et Prantsuse sõjalennukid teevad sõjalise löögi ISISe baaside vastu Süürias. See oli loomulik otsene kättemaks ja enda tugevuse näitamine,» leiab Kasekamp.
Edaspidi hakkavad tema arvates aga prantslased ilmselt tegema suuremat koostööd ameeriklastega.
«Huvitav on nüüd vaadata Süürias, kuidas Venemaa ennast positsioneerib. Venemaa ju läks mõni nädal tagasi Süüriasse, väites, et võitleb terrorismiga, ehkki näha on, et nad enamasti võidelnud Assadi režiimi püsimise eest ja hoopis rünnanud mitteradikaalsete vastupanuliikumiste objekte,» rääkis Kasekamp.