Ma ei tea, mis läks viltu, aga pärast aastaid väljaspool Ameerikat elamist tähendavad ameeriklaste ülekommertsialiseeritud pühad mulle väga vähe. Mul pole tahtmist oma lapsi kommikuhjadega rikkuda ja Frank Sinatra «Jingle Bells» kõlab meeleolukalt jõulueelses New Yorgis, aga naeruväärselt Ülemiste keskuses. Ma olen vist muutunud enesevihkajaks eksameeriklaseks nagu Henry Miller, kui ta kirjutas 1930ndatel kibestunud kirjeldusi Manhattani tühisest elust, mille ta oli maha jätnud.
Tellijale
Kommist-või-pommist, martidest ja kadridest
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sellest positsioonist on mul väga imelik vaadata, mismoodi Eesti noored armastavad seda nii-öelda Ameerika kultuuri: kõikehõlmavat tarbimislainet, millega isegi tõelistel ameeriklastel tõelises Ameerikas on tõeliselt raske hakkama saada. Juba enne kümneaastaseks saamist on suur osa noori eestlasi oma keelelisi horisonte avardanud Cartoon Networki abil. Nad segavad emakeelsesse juttu mõnuga ingliskeelseid sõnu, nad üritavad riietuda ja käituda nii, nagu on näinud tegevat Ameerika noori Disney Channelis, nad mängivad «My Littlest Pet Shop» kujukestega ja «Monster High» nukkudega. Ja muidugi üritavad nad Ameerika pühasid üle võtta.