Päevatoimetaja:
Marek Kuul

Eesti koondis võitis mälumängu EMil pronksmedali

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Nele-Mai Olup
Copy
Kaitsevägi kutsub kõiki inimesi üles heiskama laupäeval riigilipud, et näidata toetust veteranidele.
Kaitsevägi kutsub kõiki inimesi üles heiskama laupäeval riigilipud, et näidata toetust veteranidele. Foto: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Eesti mälumängukoondis suutis esmakordselt jõuda mälumängu Euroopa meistrivõistlusel medalile, teatas Eesti Mälumänguliit.

Tänu Norra alistamisele toob koondis, koosseisus Ove Põder, Tauno Vahter, Igor Habal ja Illar Tõnisson koju pronksmedalid.

Eile Hollandis Rotterdamis lõppenud Euroopa meistrivõistlustel osalesid kokku 15 riigi koondised. Kvalifikatsioonis kolmanda koha saanud Eesti kaotas poolfinaalis hilisemale võitjale Inglismaale 59:67 ning alistas pronksimängus Norra 62:57. Varem ei ole Eesti koondis medalit võitnud.

12. korda peetud Euroopa meistrivõitlustel jäi see ka eestlaste ainsaks medaliks.

Pronksi võitmisel sai otsustavaks viimane küsimus:

1985. aastal asutasid New Yorgis kitarrist John Petrucci, trummar Mike Portnoy ja bassimängija John Myung ansambli, millest sai üks juhtivaid progerokibände. Mis ansambliga tegu? (Küsimuse juurde kõlanud lugu)

Vastus: Dream Theater

Küsimus, millega eestlased suutsid vastaselt punkte röövida:

Saksa astronoom Martin Behaim valmistas vanima seni säilinud gloobuse. Sel gloobusel on märgitud ka müütiline saar Atlandi ookeanis, Põhja-Aafrikast lääne pool. Saart ennast pole kunagi leitud, kuigi teateid selle väidetavast nägemisest tuli kuni 19. sajandini. Mis saar see on, mida nimetati selle arvatava avastaja järgi?

Vastus: Püha Brendani saar

Klubide võistkonnamängus jäi viimastel neljadel meistrivõistlustel medalile jõudnud Eesti-Soome ühisvõistkond JFLI (Põder, Vahter, Tõnisson, Tero Kalliolevo) seekord ühe punktiga neljandaks. Individuaalvõistlusel oli Eesti parim 8. koha saanud Igor Habal, paarismängus oli Habal koos Illar Tõnissoniga 12.

Kõigis mänguliikides võidutsesid seekord Inglismaa kilbarid, enim kuldasid kogus Olav Bjortomt, kes tuli teist aastat järjest ka Euroopa meistriks üksikmängus.

2005. ja 2012. aastal peeti Euroopa meistrivõistlused Eestis, järgmisel aastal kogunetakse Ateenas, mil üritus laieneb üleilmseks mälumänguolümpiaks.

Tagasi üles