Täna hommikul käis nii Apostolova kui Barensholmi esindajad politseis, et öise vahejuhtumi kohta selgitusi anda. Politsei seisukoht oli Apostolova sõnul selline, et asi tuleb lahendada kohtus.
Eile õhtul kella viie paiku sai Apostolova elektronkirja turvafirmalt G4S, kus seisis, et firma lõpetab 9. novembrist ehk siis tänasest lepingu Maardu Centrumiga. Öösel kell 12 olid G4S-i esindajad juba kaubanduskeskuse ukse taga ning püüdsid samuti hoonesse sisse pääseda, viidates seaduslikule alusel.
Barensholmi juhatuse liikme Arto Autio sõnul on uskumatu, et juba 13. oktoobril 43,2 miljoni krooniga enampakkumisel Maardu kaubanduskeskuse ostnud firma ei ole siiani ruume oma valdusesse saanud. Ostu-müügileping jõustus 27. oktoobril ning täna lõppes ka hoone senine turvaleping firmaga G4S.
«Välisinvestorid on paigutanud keskuse ostmisse rohkem kui 40 miljonit krooni, kuid inimesed, kel ei ole nüüd enam mingeid õigusi seal, tahavad meie maja endiselt enda valduses hoida,» väitis Autio. «Politsei arvates on tegemist mingi erafirmade vahelise vaidlusega, millesse nemad ei sekku.»
Barensholm on Autio sõnul uuendamas rendilepinguid hoone seniste suuremate rentnikega nagu Krediidipank, Swedbank ja Grossi Toidukaubad.
Maardu kaubanduskeskust enampakkumisel müünud pankrotihaldur Saima Laumets tõdes, et Maardu Centrum tegutses kaubanduskeskuses kui operaator, kogudes majas tegutsevatelt rentnikelt raha ja saades niimoodi tulu. Niisuguse ülesande oli Maardu Centrumile ilmselt üle andnud endine omanik.
Laumets rõhutas, et enampakkumise tingimustes ei olnud aga operaatorlepingust sõnakestki kirjas. Seega ostis Barensholm hoone ilma niisuguse lepinguta ning on siiani õiguspäraselt käitunud, püüdes kaubanduskeskuse hoonet kui enda omandit kätte saada, kuid talle on selles tehtud takistusi. Kui Maardu Centrum leiab, et tema õigusi on rikutud, peab ta kohtusse pöörduma.