Tsahkna rõhutas, et Eesti on olnud ja on kindlasti ka tulevikus konservatiivse immigratsioonipoliitikaga riik.
Samuti kritiseeris Kuzitškin oma loos töötukassat, kirjutades oma kogemusest, et samal ajal, kui töötukassa nõuab töötutelt täpset kohalkäimist, on töötukassa töökorralduses puudujääke.
«Kui ma kümnendat korda endast teada andma läksin, öeldi mulle rõõmsalt, et mind on registrist maha võetud, sest ma ei olnud endast õigeks ajaks teada andnud. Mina aga sattusin lihtsalt e-riigi ohvriks. Konsultant saatis mulle iga kord kutse kohtumisele tulla e-kirjaga. Juulis kutset ei tulnud. Ma kirjutasin ise talle ja sain vastuseks, et ta on augustini puhkusel,» kirjeldas Kuzitškin.
E-kirjaga saabuv teavitus on mõeldud meeldetuletusena
Töötukassa avalike suhete juhi Erko Vanatalu kinnitas, et töötukassa toel tööd otsiv inimene peab käima töötukassas nõustamisel vähemalt kord 30 päeva jooksul.
Vanatalu sõnul kinnitab klient iga nõustamise lõpus oma allkirjaga individuaalse tööotsimiskava, kus on kirjas ka järgmine nõustamisaeg.
«Töötukassa poolt automaatselt e-kirjaga saadetav teavitus järgmise nõustamise ajaga on mõeldud meeldetuletusena ja on kahju, kui see mingil põhjusel inimeseni ei jõudnud,» ütles Vanatalu.
Vanatalu lisas, et kui inimene ei saa kontakti oma konsultandiga, soovitab ta alati kohe helistada selle töötukassa osakonna infotelefonil, kus registreeritud ollakse, ning teda suunatakse õige töötajani.
Kuzitškin väitis, et Eestis on parem olla töötu kui väikesepalgaline. Vanatalu sõnul teeb iga inimene ise otsuseid selle osas, mis on parem ja mis halvem.
«Töötukassa soovitab pigem võtta vastu ka madalama töötasuga töökoht, kui olla pikemat aega tööta,» ütles Vanatalu.
Kuzitškin kirjutas, kuidas talle räägiti, et pooled Eesti töötutest on fiktiivsed, inimesed käivad tööl ja saavad ümbrikupalka, võttes samal ajal töötu abiraha.
Vanatalu sõnul vahetavad töötukassa ja maksu- ja tolliamet pidevalt infot. «Kui on avastatud niinimetatud mustalt töötamine, võime nõuda inimeselt tagasi alusetult saadud töötushüvitised või ka teenusel osalemise maksumuse,» kommenteeris Vanatalu.