«Mandril on euroopa naarits juba ammu välja surnud, aga mink on konkurendiks teistele kärplastele, lisaks seavad mingid ohtu maas pesitsevad linnud,» ütles Linder.
Ta rääkis, et kui kas või üks mink loodusesse pääseb, võib ta ellu jääda ja kui loomi ühekaupa vabadusse pääseb, võivad mingid lõpuks looduses elujõulise populatsiooni moodustada või siis tugevdada juba olemas olevat mingi populatsiooni.
Tingimused farmidele: välja ei tohi pääseda ükski loom
Linderi sõnul on tingimused mingifarmidele tehtud nii rangeks, et sealt ei pääseks välja ükski loom.
Ta ütles, et 400 minki väga suur hulk ja kui minke sellises hulgas lahti pääseb, võib see olla väike kohalik õnnetus.
«Need loomasõbrad või –loomavaenlased, kes mingid vabadusse päästsid, tegutsesid väga vastutustundetult. Kui loomad oleksid loodusesse sattunud, oleksid tagajärjed ettenägematud,» ütles Linder.
Sellist suurt hulka korraga ei ole Linderi sõnul Eestis kunagi lahti pääsenud, kuid vanasti olid Eestis suuremad mingifarmid, kust loomad ühekaupa lahti pääsesid.
Mandril on tema sõnul minke praegu päris palju, kuigi nende arvukus on langenud.
«Saaremaalt ja Hiiumaalt on üritatud neid välja püüda, Hiiumaal on ka euroopa naaritsat taasasustatud. Mandril peetakse minkidele jahti, kuid süsteemset väljapüüdmist pole tehtud,» rääkis Linder.
Zooloog Tiit Marani sõnul ei oska keegi öelda, kui palju minke praegu looduses on. Ta ütles, et andmeid ei ole kuskilt võtta, sest farmidest ei taheta öelda, kui palju minke sealt lahti pääseb.