Eesti saadikud esitasid Eesti sõprusrühmale ka küllakutse ning Gräzini sõnul saab enamik liikmetest ka Eestisse reisida. «Saime ka ametliku vastuse, et küllakutse on vastu võetud.»
Millal duuma saadikud Eestisse tulevad, seda Gräzin veel ei tea, kuna ka duumas hakatakse arutama riigieelarvet. «Leppisime kokku, et siis, kui töögraafik lubab, aga see asi ei jää enam aastateks venima.»
Gräzini sõnul pannakse järgmise visiidi korral paika juba konkreetne päevakord.
«Me oleme liiga palju usaldanud valitsust ja diplomaate, see on olnud viga. Selle asemel peavad tekkima parlamendiliikmetel omavahelised isiklikud suhted. Enne ei saa tulla head poliitikat, kui me ei vaata teineteisele silma ja ei hakka omavahel rääkima. See ei tähenda, et me saame kaubale, aga me ei ole inimestena vaenlased.»
Piirilepped ratifitseeritakse aasta esimeses pooles?
Lisaks Gräzinile kuuluvad delegatsiooni parlamendirühma aseesimees Olga Ivanova Keskerakonnast, Viktoria Ladõnskaja Isamaa ja Res Publica Liidust ning Andres Ammas Vabaerakonnast.
Venemaa riigiduuma loodab, et Eesti-Vene piirilepingud ratifitseeritakse üheaegselt mõlema maa parlamendis 2016. aasta esimeses pooles, kirjutas BNS.
«Me ootame, et piirilepingud ratifitseeritase mõlemas parlamendis ühel ja samal päeval 2016. aasta esimeses pooles,» ütles riigiduuma Eestiga suhete pidamise grupi koordinaator ja duuma SRÜ asjade komisjoni aseesimees Tatjana Moskalkova pärast kohtumist riigikogu saadikutega.
Moksvas riigikogu delegatsiooni koosseisus Vene parlamenti külastanud Vabaerakonna saadik Andres Ammas tunnistas rahvusringhäälingule, et tunnetas soovi kahe riigi vaheliste suhete parandamiseks.
«Mingeid märke on õhus, on tunda, et soovitakse läbimurret,» rääkis Ammas kolmapäeval uudistesaatele «Aktuaalne Kaamera».
Ka piirilepingute ratifitseerimisele võtmisega riigiduumas soovitakse näidata, kui vastutulelik Venemaa on, lisas Ammas.