See juhtus kaks aastat tagasi mais, kui Mäesalu märkas tee peal järjekordset posti. «Ma nägin, jälle on post tee peal. Tulin autost välja, võtsin telefoni, hakkasin kaugemalt juba pilte tegema. Viimase pildi, kui ma tegin, seal posti juures, ta tuli juba õlaga, lükkas mind ära seal. Sul ei ole mitte mingit õigust siin olla, karjub mulle jälle näkku,» selgitab ta. «Ja järgmiseks, kui ma olin sellises olekus, et mis sul viga on, inimene?! Ta äsas mulle rehaga siia (rinna pihta – toim) poolriivamisi, nii et rinna pealt oli kergelt marraskil ja kõrisõlme ka veel laksu kirja,» meenutab Mäesalu ja lisab, et siis ründas Rüütel teda juba ilma rehata. «Mul jäi ainult tõrjuda, et mitte inimest jumala eest lüüa,» ütleb ta.
Rüütel teise rehaga löömist eitab. «Noh, kuna ta nüüd tuli siia kangesti pildistama ja tuli kahtlaselt mulle lähedale, ma võtsin reha maast ja panin selle endale ette, et ta ei saaks mulle otse kallale kohe tulla. Et on mingi distants, et saaks eest ära põõsastesse hüpata,» räägib ta. «Ja siis hakkas see pusimine tekkima ja ma isegi ei oska öelda, kes seal tõukas, mida tõukas, kes seal hoidis, mida hoidis,» ei suuda ta kõike selgelt meenutada.
Igal juhul Rüütel ründamist omaks ei võtnud, kuid politsei käis kohapeal olukorraga tutvumas, Mäesalu tegi avalduse ja sellest arenes kriminaalasi, mis käis läbi kõigist kohtuastmetest. Tänavu mais riigikohus Rüütli kaebust menetlusse ei võtnud ja nii jõustus talle määratud 1000 euro suurune rahaline karistus ning lisaks pidi ta kinni maksma menetluskulud. Ehk Rüütel sai sellesama teelõigu pärast ka kriminaalkorras karistada. «Kohtunik leidis, et ma olen kurjuse kehastus, keda peab kindlasti karistama vähemasti kuue tuhande euroga, sest vähemaga see vanamees ei mõista. Talle peab tegema, et ta kohe tunneks. Mis siis, et ta pension, on 500 eurot ja keegi ei küsi, kust see raha tuleb,» põrutab Rüütel.