Piibeleht rõhutas, et kuigi sadamakoht pole muinsuskaitse all, on sel ajalooline väärtus: «On suur oht, et seal lükatakse võimaliku muinsusväärtusega koht ärihuvide nimel lihtsalt ekskavaatoriga hunnikusse.»
Kuna Piibelehe sõnul pole projekti koostamisel piirkonna ajaloolise eripäraga arvestatud, võib seal jääda toru ehitus arheoloogiliste leidude tõttu ka määramata ajaks seisma. «Sellel oleks aga rahalised tagajärjed, suureneksid nii ehituskulud kui ka halveneks projektirahastus,» märkisid külaelanikud kirjas ministeeriumile.
Külaelanikud kardavad, et halvima stsenaariumi korral võib kogu küla maha põleda. Nad arvutasid pöördumises, et 18 m/s tuule korral on toru lõhkemisel tekkiva tule tsoon ehk süttiva ala raadius 630 meetrit. Seega häviksid Kersalu küla Madise teeristist Paldiski poole jäävad elamud täielikult.
Piibeleht märkis, et külaelanikud taotlevad seda, et gaasitoru maabuks teise tagavaravariandina pakutud Pakri neemel. «Kui see toru kindlasti tulema peab, siis ta peaks minema läbi sealt, kus 2,4 kilomeetri raadiuses pole ühtegi elumaja. Keegi ei taha ju elada alatises ohus,» möönis ta.
Eleringi kommunikatsioonijuht Ain Köster ütles, et Balticconnectori planeerimise protsess on kestnud aastaid ja kõiki vastavaid protseduure järgides. Tema sõnul on kõikidel seotud osapooltel olnud võimalik planeerimisprotsessi käigus oma arvamust avaldada.
Ta lisas, et see, kas Kersalu piirkonda Paldiski linna territooriumile tuleb kompressorjaam, on veel lahtine. «Pole välistatud, et läbiviidav süsteemi modelleerimine näitab, et kompressorjaama järele pole Paldiski piirkonnas vajadust. Kui kompressorjaam siiski tuleb, on võimalik selle mõju vähendada tehnoloogia valiku kaudu,» selgitas Köster.
Köster kinnitas, et Elering on valmis kohaliku kogukonnaga koostööd tegema, et Balticconnectoriga võimalikult vähe inimeste elu häirida.
Balticconnector on ASi Elering Gaas ja Soome ülekandevõrgu operaatori Gasum OY ühisprojekt.