Päevatoimetaja:
Liisa Ehamaa
Saada vihje

Eakate liit kardab tänavalejäämist

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Helen Mihelson
Copy
Kogudusele kuuluv hoone Narvas Vabaduse tänaval.
Kogudusele kuuluv hoone Narvas Vabaduse tänaval. Foto: Aldo Luud / Õhtuleht

Pankrotistunud Narva Aleksandri koguduse hoones aastaid tegutsenud Narva Eakate Liit on mures – maja on arvatud pankrotivara hulka ning läheb peagi müümisele. Ent mis saab liidust edasi, on täna lahtine.

1993. aastal asutatud Narva Eakate Liit on vabatahtlik kodanike ühendus ja hõlmab ligi 400 Narva, Narva-Jõesuu ja Vaivara valla pensionäri. Eakate kohtumispaigaks on praegu Narva Aleksandri koguduse maja aadressil Vabaduse 20, mis kuulub koguduse pankrotivara hulka ja läheb seega müümisele.

«Me oleme selles majas juba mitu aastat ja see maja sobib meile väga hästi. Narvas ei ole liiga palju vanu maju, aga see on hoone, mis ehitati juba enne sõda. Selles hoones on meil mitu ühingut – Eesti selts, eakate liit, Memento – ja nüüd me ei tea, kuhu me lähme,» tundis eakate liidu esimees Tatjana Butakova muret. Tema sõnul on maja kohalike eakate jaoks seda erilisem, et liidus on neid, kes mäletavad veel, milline oli see hoone veel enne sõda.

Samuti on maja tema hinnangul Narvas erilisel kohal, sest seda võib pidada muidu venekeelses linnas eestluse hoidjaks. «Narvas ei ole väga palju eestlasi,» nentis Butakova, «aga majas räägime me eesti keelt.»

Pensionärid saavad majas kokku kord nädalas, mil toimuvad temaatilised jututoad või siis saadakse kokku kohalike poliitikutega. Samuti käivad liidul külas teisedki eakad näiteks Rakverest või Kohtla-Järvelt. «See on väga mugav ja hubane koht,» kiitis Butakova.

Kuna majast ei taheta kuidagi loobuda, saatiski liit nii Narva linna juhtidele kui riigijuhtidele pöördumise. «Kuna meid ähvardab pankroti tõttu tänavale jäämine, siis pöördume viimases hädas teie poole suure palvega - aidata soetada see hoone Narva Eesti Majale kui meie katusorganisatsioonile, et me ei oleks viimased eestlased Narva linnas ja siin säiliks eesti keel ja eesti meel,» seisab juuli lõpus saadetud pöördumises.

Tänaseks on nad saanud Narva linnalt rahapuuduse tõttu eitava vastuse. «Kui aga valitsus säilitaks selle maja meile, siis me oleksime väga tänulikud,» sõnas Butakova.

Siseministeeriumi pressinõunik kinnitas, et nad on eakate pöördumise kätte saanud. «Oleme seda küsimust majas arutanud ja arutame veel. Vastame Narva Eakate Liidule augusti lõpuks,» sõnas nõunik.

Märksõnad

Tagasi üles