«Kuna teame, et praegu kehtiva õiguse kontekstis on vähe võimalusi panna diskrimineerijat inimesi võrdselt kohtlema, tooks voliniku kohtusse pöördumise õigus kaasa olulise positiivse arengu. Volinikul on juba praegu õigustatud huvi seista võrdse kohtlemise eest, kohtusse minemise õiguse lisandumisel saab seda tööd veel tõhusamalt teha.»
Sepper nentis, et kahe seaduse üle järelevalve tööks on vaja ka raha ja inimesi, sest ülesandeid on volinikul palju.
«Välisrahastus, just Norra toetused, on olnud viimastel aastatel voliniku kantseleile väga suureks abiks, sest enamik töötajaid on palgatud just tänu välisfondide rahale. Eesti seadustega pandud riigiasutuse ülesandeid põhiõiguste kaitsel tuleks aga täita riigieelarvest eraldatud raha eest, mitte projektipõhiselt. Loodan, et sotsiaalministeeriumi algatus viib meid lähemale soovitud olukorrale,» lõpetas ta.
Sotsiaalministeerium avastas, et võrdse kohtlemise seadus ise diskrimineerib, mistõttu soovib ministeerium muuta seadust, anda võrdõigusvolinikule juurde kohustusi ja suurendada ka rahastust.
Praegu on ministeerium alles teada andnud, et kavatseb muudatuste elluviimiseks töötada välja eelnõu ja ootab arvamusi.
Volinikule kohustusi juurde pannes peab suurenema aga ka rahastus, leiab ministeerium. Juba praegu olevat voliniku kantselei ressursid puudulikud, kuid pöördumiste arv samas suureneb.
Praeguse voliniku hinnangul on juurde vaja 120 000 eurot lisaraha aastas (tööjõukulu – 60 000 eurot, majandamiskulu - 60 000 eurot).