«Läänemere strateegia ei ole pelgalt keskkonnakaitsele suunatud projekt, see on eelkõige võimalus tõsta meie regiooni konkurentsivõimet ning muuta siin elavate inimeste elu vähem bürokraatlikuks,» ütles president Toomas Hendrik Ilves konverentsi «Regioonide kvalifikatsioon tulevikuks - Euroopa Liidu Läänemere strateegia rakendamine» avapaneelis.
Ilves: Läänemere strateegia võimalusi tuleb senisest rohkem ära kasutada
«Ma näen seda Euroopa Liidu ametlikku makro-regionaalset strateegiat kui võimalust. Pean siinkohal eriti silmas häid algatusi, mis ei nõua suuri summasid. Levinud on valearusaam, et kõik, mis on seotud Euroopa Liidu projektidega, nõuab suurel hulgal maksumaksja raha,» sõnas president Ilves, kes oli üks Läänemere strateegiale alusepanijaid, vahendas presidendi kantselei pressiesindaja.
«Näiteks küsimuses, mis puudutab inimeste vaba liikumist. Me kõik teame, et oleme Schengeni viisaruumis ja saame liikuda teatud riikidesse piiranguteta, kuid tõeline vaba liikumine on alles tulevikuküsimus, kui pidada silmas praeguseid bürokraatlikke takistusi, millega inimesed tihtipeale kokku puutuvad,» nentis president Ilves. «Siinkohal vajame kindlasti senisest aktiivsemat koostööd, sest nii inimeste, tööjõu, kapitali kui ka teenuste vaba liikumise probleemide lahendus ei saa olla ühe riigi keskne, vaid regioonide ülene.»
«Olen varem korduvalt rõhutanud, et Läänemere strateegia on esimene Euroopa Liidu algatus, mille taga on Euroopa Liidu kodanike poolt otse ja demokraatlikult valitud inimesed. Seega võib öelda, et tegemist on kõige demokraatlikuma strateegiaga Euroopa Liidus,» sõnas Eesti riigipea.
Koos president Toomas Hendrik Ilvesega osales täna Tallinnas toimunud konverentsi avapaneelis ettekandega Euroopa Liidu Komisjoni regionaalpoliitika volinik Johannes Hahn, Euroopa Liidu Regioonide Komitee president Mercedes Brasso ja Euroopa Investeerimispanga asepresident Eva Srejber.