Tuleval õppeaastal lisab Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium õppekavasse riigikaitse ja julgeoleku mooduli, mis annab õpilastele võimaluse süüvida põhjalikumalt sise- ja välisjulgeoleku teemadesse.
Petersoni gümnaasium asub õpetama riigikaitset
Petersoni gümnaasiumisse astunud õpilane ei vali ühte suunda, vaid saab valida neli moodulit, millest igaüks sisaldab kuut kursust.
Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumi direktori Merike Kaste sõnul oli riigikaitsekursus õpilaste seas lõppeval õppeaastal väga populaarne, mistõttu tuligi mõte, et riigikaitse õpetamises tuleks samm edasi liikuda ja anda õpilastele võimalus end kolme aasta vältel julgeolekuteemadel rohkem harida.
Koostöö ametkondadega
Uus moodul on valminud koostöös päästeameti, politsei- ja piirivalveameti ning vanglateenistusega.
Kaste rääkis, et eesmärk pole mitte ainult teooriat tutvustada, vaid oluline on ka see, et õpilased näeksid, kuidas nendes asutustes töö käib.
Näiteks päästeameti juhendatava kursuse eesmärk on arendada teadmisi ohutusest ja hoiakuid selle suhtes. Lisaks üldteadmistele omandatakse ka vabatahtliku pääste, veeohutuse, plahvatusohutuse ja elanikkonna kaitse alaseid teadmisi ja oskusi.
Vanglateenistus keskendub enesekaitsele ja selle kõrval vanglaametnike töö tutvustamisele. Lõuna prefektuuri kursuse eesmärk on aga anda õpilastele ülevaade sisejulgeoleku eri- ja kutsealadest ning oskuse hinnata ja vältida võimalikke ohtusid. Samuti saavutavad õpilased pädevustaseme, mis võimaldab hiljem sooritada abipolitseiniku kvalifikatsioonieksami.
18 moodulit
Petersoni gümnaasiumis on valikus kokku 18 moodulit. Merike Kaste ütles, et lõppeval õppeaastal olid kõige populaarsemad tervishoiu, meedia, psühholoogia, juriidika ja inglise keele moodul.
«Moodulõpe aitab kindlasti ülikoolis lihtsamalt valikut teha, sest juba gümnaasiumis saadakse teada, mida üks või teine valdkond endast kujutab,» arvas Kaste.
Ta lisas, et tulevaste kümnendike seast on riigikaitse mooduli endale valinud 35, nende seas on nii noormehi kui ka neidusid.