Meelde on tuletatud ka teie kunagist väljaütlemist, et poliitik rektoriks ei sobi. Samas olete selgelt öelnud, et kui te TTÜ rektoriks saate, lahkute poliitikast. Lubate seda endiselt?
Arvan tõesti, et parteipoliitika ja ülikoolielu peaks hoidma võimalikult lahus ning siiamaani on Eesti ülikoolides minu arvates see ka õnnestunud. Ülikoolijuht ei saa olla parteipoliitiline figuur ja eks ka mina olen tegelikult juba tasapisi taandunud sellest poliitilisest elust. Olen oma otsuse teinud, et kui TTÜ soovib mind rektoriks, siis lahkun kindlasti poliitikast, sest võtan tehnikaülikooli ametit väga väärika väljakutsena.
Ometi olete poliitikas väga pikalt olnud. Sotsiaalmeedias on tudengid loonud grupi, kus heidetakse ette, et teie rektoriks saamine tähendada ülikooli juhtimise politiseerimist. Võib see nii minna?
Julgen rõhutada, et mul pole kunagi olnud mingit kavatsust ülikooli tuua poliitikat parteipoliitika mõttes. Kes Eesti kõrgharidusmaastikku tunnevad, teavad, et meil on ka teisi poliitilise taustaga rektoreid, nagu Signe Kivi või Mait Klaassen. Ma ei tea, et nende puhul oleks kurdetud, et poliitika on toodud ülikooli seinte vahele. Usun, et kõik rektorid on piisavalt vastutustundlikud ning oskavad parteipoliitika ja akadeemilise elu lahus hoida nii, et need teineteist segama ei hakkaks.
Teid häiris «Aktuaalse kaamera» uudis, kus toodi välja, et ajal, mil olite haridusminister, suruti TTÜ seaduseelnõusse uus rektori valimise kord, mille järgi valib rektori 11-liikmeline kuratoorium. Selle kolm liiget on aga IRL-i liikmed. Esitasite sotsiaalmeedias omapoolsed faktid ja lükkasite paljud väited ümber. Kas siin pole siis seost?