* Tagame sotsiaalpartneritega töövõimereformi koostööleppes sätestatud eesmärkide ja tegevuste täitmise. Rakendame töövõimereformi, tagades uue töövõimetoetuste süsteemi kestlikkuse, valmistades ette jätkusuutliku rahastamise põhimõtted pärast ELi vahendite lõppemist, ning minimaalse bürokraatia ja halduskoormusega.
* Laiendame kaitstud ja toetatud töö teenust.
* Toetame tööandjaid ja jätkame maksusoodustusi vähenenud töövõimega inimeste töölevõtmisel.
* Suurendame abivahendite kättesaadavust inimeste töövõime tagamiseks.
* Soodustame puuetega noorte sujuvat siirdumist üldharidussüsteemist kutseõppesse ja haridustee lõppemise järel tööturule, arendades paindlikke rakendusvõimalusi, kaasates kombineeritud sotsiaaltööd ja mitmesuguseid sotsiaalse ettevõtluse vorme.
* Viime läbi töölepinguseaduse mõjuanalüüsi.
* Suurendame tööinspektsiooni õigusi alaealiste õiguste kaitseks.
* Loome riikliku tunnusmärgi „Mitmekesine töökoht“, millega tunnustame võrdõiguslikkust edendavaid ettevõtteid.
* Palgalõhe vähendamiseks anname tööinspektsioonile volitused järelevalve tegemiseks naistele ja meestele sama töö eest tööandja poolt makstavate palkade ja hüvitiste üle.
* Pakume tööandjatele tasuta riigipoolset nõu ja koolitust töökeskkonna ohutumaks muutmiseks ja kutsehaiguste ja tööõnnetuste vähendamiseks. Soodustame tööandja tegevusi töötajate tervise edendamiseks ja tõhustame õigeaegse ravi-, taastusravi ja tugiteenuste saamise võimalusi ning töötame välja töötervishoiusüsteemi, mille lahutamatu osa on eraõiguslik tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustus.
Puuetega inimeste ja nende hooldajate sotsiaalne kaitse
* Parandame puuetega inimestele elukeskkonna ligipääsetavust nii füüsilises kui ka infole ligipääsu mõttes puude spetsiifikat arvestades.
* Toetame erivajadusega inimeste kodude kohandamist ja peame õigeks isiklike abistajate süsteemi ning koduhoolduse arendamist selleks, et erivajadustega inimesed tuleksid oma eluga ise toime.