«Ma ei tooks seda õnne niipalju mängu. Ma ütleks, et me olime selleks ette valmistanud ja me plaan töötas. Mõnikord tundub, et kõik need treeningud ja simulatsioonid on pisut tarbetud, aga elu on näidanud, et sa ei tea kunagi millal mõni Poola lennuk võib Ülemistel järvel maanduda või mõni kollektor vajab ümbersuunamist,» sõnas Marosov.
«Kokkuvõttes võib öelda, et Tihase kollektori näol oli tegu ühe väga väärtusliku õppetunniga, ennekõike just õppuse moel,» lisas Põhja päästekeskuse juht Priit Laos.
Paraku jõuametid täna rõõmust käsi kokku ei löö, sest sügisene kollektorikriis näitas kätte portsu väga tõsiseid probleeme.
«Meie kriisireguleerimise või selliste hädaolukordade lahendamise kõige nõrgem koht on see, et kui juhtub mitu sündmust, mis üksteist mõjutavad, reoveekollektori ärakukkumisel tekib kohe joogivee puudus, tekib keskkonnareostus, siis iga ametkond, kes mingisuguse tegevuse eest vastutab, sealhulgas Tallinna Vesi, on oma asjad ära teinud, aga kuidas kogu seda süsteemi nüüd ühte siduda, et tekiks selline üks koordineerimine – see on täna võib-olla lõpuni läbi mõtlemata,» selgitas Laos.
«Me teeme parimat võimalikku tööd, alati on arenguruumi, aga antud juhul me kindlasti vaatame üle, mida me oleks saanud teha paremini, mida oleks saanud Tallinna Vesi paremini teha, kas ja mida oleks saand Tallinn paremini teha,» ütles Hannes Kont siseministeeriumist.
Veelgi laiem teema on tema sõnul see, et küsimus ei ole ainult Tallinnas, küsimus on ju ka Pärnus, küsimus on ka ju Narvas ja Tartus.