Noored kirjutavad, et juba septembris juhtisid sada IRLi noort üle Eesti tähelepanu asjaolule, et suutmaks oma väljakujunenud uuendaja ja otsustaja rolli Eesti ees täita, on erakonnal hädavajalik anda võimalus uue põlvkonna poliitikutele. «Isamaa poolt 1992 ja Res Publica poolt 2003 ellukutsutud Eesti jaoks suured sammud edasi said teoks just tänu noortele inimestele, kes võtsid otsustajatena vastutuse ning tõid muutuse,» kirjeldavad noored ning lisavad, et paraku sai saja noore kiri valimisnimekirjade kokkupanijate poolt halvakspanu osaliseks.
«Selleks, et IRL suudaks edaspidi anda panuse Eestis oluliste asjade kujundamisse, on hädavajalik muuta erakond noortele tegijatele atraktiivseks organisatsiooniks, kus ennast teostada,» leiavad noorteorganisatsiooni liikmed ja lisavad, et kaasajastada tuleks printsiipe, mille alusel toimub konkurents ja muuta erakonna otsustusprotsessid avatumaks. Nii pakutakse välja viiepunktiline reformiplaan:
1. Parlamendivalimiste üleriigilise kompensatsioonimandaatide nimekirja järjestuse otsustamine sisevalimiste teel;
2. Ringkondade valimisnimekirjade järjestuste otsustamine piirkondade poolt sisevalimiste teel;
3. Erakonna sisevalimiste usaldusväärsuse tõstmiseks sõltumatute välisvaatlejate valimisprotseduure jälgima kutsumine;
4. Suurendada märkimisväärselt erakonna volikogu rolli erakonna poliitiliste seisukohtade kujundamisel ja viia põhikirja sisse vastavad muudatused;
5. Põhikirja järgi sätestada erakonna noorteorganisatsiooni esimehele koht erakonna eestseisuses. Rahvusvaheliselt levinud moodus sidustamaks erakonna tegevust noortega ja väärtustamaks järelkasvu.
IRLi noortekogu esimees Linda Eichler ütles Postimehele, et tema oli partei valimisnimekirjas esimene alla 30-aastane kandidaat ning asus kohal number 50. Tema arvates ei pruukinud see anda ühiskonnale signaali, et tegemist on noortesõbraliku erakonnaga.