Sõltumata, kas inimesed algselt laenu võtsid või mitte, oli selline vahekohtu pidamine «Pealtnägijat» konsulteerinud juristide sõnul täielik bluff. Esiteks, otsuste tegemise ajal polnud vahekohus õieti registreeritud. Otsuste all on küll uhke tempel, aga registrinumber sellel viitab hoopis Soesoni teisele firmale Rigolet Collect. Justiitsministeeriumi asekantsler Kai Härmand märkis, et laenuandjal ja vahekohtu pidajal on sama omanik, siis kindlasti ei saa rääkida erapooletusest.
Teiseks, pooled peavad algusest peale kokku leppima, et just see vahekohus nende üle õigust mõistab.
Kolmandaks, iga kohus peab inimesed ära kuulama. Vahekohtu otsustes seisab, justkui inimestega võeti ühendust, aga nad ei vastanud, mistõttu tehti otsused tagaselja. Kannatanud aga kinnitavad, et nendega pole ühendust võetud.
Ja neljandaks – isegi kui võlg oleks päris ja kõik eelnevad punktid täidetud, ei tohi juurde keevitada nii jõhkraid, kuni kümnekordseid viiviseid. Tagatipuks torkab silma, et kõik vahekohtu otsused tehti ühel kuupäeval – 2. juunil 2014. Peep Rajavere hinnangul näitab see, et mingit õigusemõistmist pole toimunud.
Soesoni meelest vastab vahekohus kõigile seaduse nõuetele – ehkki ka ta ise möönab, et neid nõudeid pole palju. Tema sõnul on Mihkel, Liia ja teised kaebajad tegelikult ise kelmid ja tahtlikud kõrvalehoidjad. Soesoni sõnul informeeris vahekohus kõiki inimesi lihtkirja teel ja luges sellega teatise kättetoimetatuks kolme päeva jooksul.
Aga naljakamaks läheb. Torkab silma, et kõigile otsustele pani allkirja vahekohtu kohtunik Alar Salu. Salu on värvika ajalooga jurist, kes on õnne katsunud nii kommunaalpoliitikuna kui istunud altkäemaksu andmise eest türmis. Enda sõnul hetkel Vietnamis puhkav mees tunnistab «Pealtnägijale», et töötas vahekohtunikuna Soesoni palvel ja tegi sadu otsuseid, aga täpset arvu ei mäleta. Ta väidab, et talle esitati dokumendid, mis tõendasid, et võlg on olemas ja kodanikke püüti kätte saada.