Te tutvusite internetis – Facebookis või mõnes kohtinguportaalis –, ilmselt võttis tema ise sinuga ühendust. Ta on USA sõdur, võib-olla isegi ohvitser, piltidelt on näha, et väga kena ja heas vormis mees. Kahjuks teenib ta keerulistes tingimustes kuskil Afganistanis, Nigeerias või näiteks rahuvalvemissioonil Lõuna-Koreas.
«Kas ameeriklastel on kombeks olla nii dramaatilised? Ja kasutada ülivõrdeid mind isegi päriselt nägemata?» on üks kahtlustavaks muutunud eesti neiu uurinud ühes Eesti foorumis. Ehkki mõni vastaja leiab, et see võibki nii olla ja sõdur on ju nii üksi, kaugel kodustest ja lahingstressis ka, mõistab see neiu peagi, et asi polnud tõepoolest õige.
«Sõduri» profiil võib olla väga võluv. Ta on lahutatud või lesk, umbes sama vana kui sina, tal on laps, kellest ta väga hoolib, aga kellega ta koos olla ei saa, ja ta hoolib väga just sinust ning väljendab seda pidevalt. Te olete võib-olla kuid kirju vahetanud. Ta kirjutab, et sa oled tema printsess, kuninganna, tibuke ja beib.
Võimalik, et ta vajab ühel hetkel väikest toetust – just siinkohal tabas näiteks eespool mainitud neiu, et tegu ei ole siira kavaleriga –, neil seal teenistuses on rahaga kitsas, on vaja näiteks telefoni, et sinuga rääkida, ent mõnikord on vaja ka täiesti tavalisi tarbeesemeid.
Selgub ka, et ta võib varsti puhkusele saada, aga selleks pead tema ülemusega suhtlema ja saatma nii-öelda lunarahana paarsada kuni paar tuhat dollarit. Vormistamine on iseenesest lihtne – saadad kirja ja siis kindlaks määratud summa raha ja ongi korras. Pärast seda paistab aga sõdurit tabavat enneolematu ebaõnn ning üks õnnetu sündmus teise järel ei lase tal siiski puhkusele tulla, raha kulub aga üha enam.