Tiit Helimets krahv Albert'ina balletis «Giselle» ilmub kulissidest – publiku palava tervitusaplausi saatel – kui särav päike. Temast kiirgub soojust ja headust – mulje, mida võimendab tantsija kuldblond juus. See, et ta lummab lihtsat külatüdrukut Giselle'i, pole ime, aga Helimetsa Albert suudab võluda kogu külarahva ja loomuliku enesestmõistetavusega ka publiku.
Tellijale
Armastus ei ole tunne, vaid tegu
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Helimetsa Albert mõjub päiksepoisina, kes näib olevat õnnesärgis sündinud: tema olek ja käitumine näitavad, et tal pole kunagi tulnud millegi nimel võidelda ega pingutusi teha, samuti näivad lüüasaamised temast mööda läinud olevat. Elu on olnud talle meeldiv kingitus, mille ta on vastu võtnud siira tänuga – ja nüüd on saatus talle kinkinud selle imeliselt armsa külaneiu Giselle’i (Mathilde Frousty). Alberti jaoks on kõik Giselle’i puudutav imeline ja kaunis, ta tunneb Giselle’i vaadates omamoodi õndsust; ta elab olevikus ning vaade tulevikku puudub tal külas olles täiesti: ta «mõtleb sellele homme».