«Ise ma ei tulnud sel hetkel mitte ühegi asja peale, mul oli nagu elu kokku kukkumas. Aga inimesed, kes mul kõrval olid, hakkasid uurima, kas mul on ID-kaart ära kadunud, kõik vähegi võimalikud dokumendid. Ma ütlesin, et ei, need ei ole nagu kadunud,» kirjeldas Anzela. Ta arutas lähedastega kõik variandid läbi, et äkki on näiteks mõni tuttav seljataga teda kuritarvitanud ja teab tema andmeid, kuid välja ei mõelnud.
Kolm päeva pärast sündmuste algust läks Anzela esmakordselt politseisse, et hakata oma küsimustele vastuseid otsima. Esmalt pöördus ta Lasnamäe politseijaoskonda, kuid seal ei tehtud temaga pikka juttu ja saadeti Harju maakohtusse.
«Seal ma rääkisin siis ka naisterahvale oma toimiku ilusti ära, selle jutu. Ja ta vaatas mu toimikut, uuris ja ütles, et ei, see on väga puhas toimik, et tõesti keegi on teie kulul nalja teinud. Et te võite uurida seda asja,» rääkis Anzela.
Täpselt nädal pärast juhtunut, 12. detsembril läks nõutu naine uuesti politseisse. Nüüd proovis ta kätt kesklinna jaoskonnas, kus hakati temaga juhtunut põhjalikumalt uurima. Ning politsei sekkumine viis lõpuks ka lahenduseni.
«Möödusid veel paar päeva ja siis tuli kiri maili peale, et vabandavad. E-toimik vabandab. Koolituse käigus on läbi läinud õppematerjal,» ütles Anzela.
See kõik oligi eksitus. Noorest emast oli saanud kelm ja relvastatud röövel asjaolude väga õnnetu kokkulangemise tõttu. Ehk siis pea kaks nädalat - täpsemalt 12 päeva - praadimist ja müsteerium leidis lahenduse. Ja nagu selgus... Anzelani oli jõudnud riiklikust e-toimiku keskkonnast test-kohtukutse.