Soliidsed, aga kahvatumad esitlused tegid Artur Talvik (Vabaerakond) ja Henn Põlluaas (EKRE). Talviku puhul mitu korda laiapõhjalisele kaitsele ja kodanikukaitsele veerenud jutt ei olnud veenev ning ettepanek võtta üks lisaprotsent kaitsekulutusteks laenu kaudu oli üpris suvaline. Talviku miinuseks oli ka ülbe retoorika, mida taustateadmiste puudumine süvendas ja esile tõi. Talvik on oma stiililt köitev kõneleja, oleks ehk mõnes teises teemas teinud parema esituse.
Henn Põlluaas oli selle debati Zimbabwe, nagu ütleb anekdoot—maailma sõltumatum riik, kellest ei sõltu midagi (erinevalt naljast on Zimbabwel tegelikult üllatav mõju maailma põllumajandustrendidele ja sellele, kui närvis Lõuna-Aafrika Vabariik ja Botswana parasjagu on). Välis- ja kaitsepoliitika võiksid olla EKRE tugevuseks, ent selles debatis jäid Hennu avaldused pigem kummalisteks vahepaladeks päris maailmale ja alla näiteks esimeses ERRi teledebatis tugevalt esinenud Imre Mürgile. Sellest hoolimata ei olnud EKRE esitus halb, lihtsalt jäi teistele erakondadele alla.
Suurerakondade julgeolekudebatt oli tervitatav sissejuhatus päris valimisvõitlusele. Ootasin palju karmimat reaktsiooni Keskerakonna „välispoliitikale“ ning paljud küsimused jäid vastuseta: kuhu kaitsekulutused praegu lähevad? Kust me lisaraha leiame? Muide, riigieelarve ei ole aktsepteeritav vastus. Kust tuleb raha Eesti toetuseks Ukrainale? Kas riigipoolne psühholoogiline kaitse ikka on hea mõte? Mida üldse saavad Eesti poliitikud ELi, Venemaa ja USA suhete mõjutamiseks teha? Miks just üks konkreetne erakond oskaks seda paremini teha kui teised? Mis välismissioonidele tulevikus lähme?
Samas oli see teledebatt rõõmustav kinnitus, et Eestis on hea stiili ja teravusega riigimehi ja hea sooritus nii saatejuhtidelt, osalejatelt kui Twitteri avangardilt.