Päevatoimetaja:
Meinhard Pulk
Saada vihje

Mustast toast viis tee helendavale ekraanile

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Saatejuhiks valitud Marten Kuningas tunnistas, et ta on juba ammu tahtnud rahvusringhäälingus töötada.
Saatejuhiks valitud Marten Kuningas tunnistas, et ta on juba ammu tahtnud rahvusringhäälingus töötada. Foto: Merli Antsmaa

Mustas toas tabab neid silmipimestav prožektorivihk. Kui silmad harjuvad, märkavad nad lauda, mille taga on kuus meest-naist. Ei, tegemist pole «organite» ülakuulamistoaga, vaid ETV muusikavideote edetabelisaate «Eesti top 7» saatejuhi otsingutega.
 



Need kuus inimest – ETV meelelahutussaadete toimetuse juht Mart Normet, saate toimetaja Ingrid Kohtla ja produtsent Kadi Priske, ETV pearežissöör René Vilbre ja MTVst tuntud Martin Veisman – teavad, mida nad teevad ja tahavad. Keda konkreetselt otsivad – veel mitte.

130 avaldust, 22 kõvemat kaamerakatsetel. Palju poisse, napilt naisi. Ja siin Von Krahli baaris, terrassil ja teatri eesruumis nad ongi, värskusest pakatamas, eestlaslikult ebalemas, suitsunurgas vennastumas.

Kes mis kandi mees on? Markus ja Lauri on siitsamast, pealinna poisid. Siim ja Norman tulevad Tartust. Indrek Jõhvist. Marten kodust. Vahetatakse mõtteid ja muljeid – kes mis video tutvustuse kodutööna ette valmistas, kuidas läks komisjoni ees? Värsked ja tasuta kultuurilehed, Müürileht ja KesKus loetakse läbi lennult.

Miks nad siia tulid? Edevusest? Soovist end proovile panna? Uitmõttest, et elu on ilma «Eesti top 7» videoedetabeli saatejuhikonkursil osalemiseta ühe kogemuse võrra vaesem? Armastusest Eesti muusika ja videote vastu? Keegi saatis lingi? Sõber utsitas? Isa ähvardas?

Või oli see tahe oma talendile – kui neil see kuue meelest olemas on – rakendust leida? Motiivid motiivideks, tekstiesitus ja telegeenilisus on tähtsamad, õigemini otsustavad.

Üle huulte libiseb veel viimane diktsiooniharjutus: «Esikohale platseerus Tartu eksperimentaalse post-rokk kollektiivi Opium Flirti video «Strange Commitment.» Ja siis prožektorivihku komisjoni ette.

Von Krahli baaris laotakse lavale trummikomplekte ja kitarrivõimendeid. Muusikaportaal rada7.ee tähistab täna 11. sünnipäeva. Teiste seas astuvad öösel üles veel kaks kodumaist videobändi-keelepainutusharjutust: Shirubi Ikazuchi ja Tallinn Daggers. Pärastlõunaselt unises Von Krahlis käib seinakell minutiga kolmkümmend sekundit.

Sõklad pudenevad sõelast lõpuks linna laiali, kuus tera – Siim Kera, Anders Melts, Mikk Mägi, Annely Aasalaid, Madis Ligema ja Marten Kuningas – kutsutakse järgmisse vooru.

Ülesanded: esiteks intervjueerida kaks minutit muusikaajakirjanikku, kes kaevab kogemustepagasist välja ning keerab vindi peale näiteks noorele indie-bändile, edasipürgivale poprokigrupile, tagasitulekutuules minevikukuulsustele ja Pärnu bluusimeestele; teiseks jätta kiirelt meelde mõnda videot tutvustav tekstilõik, et see veatult ette kanda.

Ja lõpuks leiab žürii end fakti eest, et tuleb minna Marten Kuninga juurde jutuga, et pühapäeval on esimene tööpäev, sest nagu ütleb saate toimetaja Ingrid Kohtla: «Kuigi kõik finalistid paistsid silma muusikaliste teadmiste, hea intonatsiooni ja diktsiooni, telegeenilisuse ja huvitava karakteri poolest, sai Marten Kuninga võidu puhul määravaks tema pingevaba ja veenev esinemine ning empaatiline intervjueerimislaad. Kokkuvõttes suurepärane formaaditunnetus.»
-----------------------------------------------------------------------

Kolm küsimust

Tagasi üles