Euroopa Komisjoni Eesti esinduse, Eesti Keele Instituudi ja Postimehe korraldatud sõnavõistluse käigus valiti esmaspäeval üldvõitjaks sõna «nuhvel», mis asendab sõna «phablet». Võistlusel osales 850 inimest, kes kokku esitasid ligi 3000 sõnapakkumist.
Postimees vestles telekommunikatsiooni ettevõtete esindajatega, kes sõnale «nuhvel» edu ei ennusta. Tele2 tootesortimendi juhi Risto Taliaru sõnul ei kirjelda võidusõna tegevust, seetõttu on kliendil sellest esialgu keeruline aru saada. Tema öeldu kohaselt kasutatakse pigem sõna «tahveltelefon». Elisas kasutatakse tahvelarvutit meenutava nutistelefoni mainimiseks sõna «tehvel». Digi peatoimetaja Henrik Roonemaa ütles aga, et viimase sõnavõistluse käigus välja valitud sõnad pole piisavalt omanäolised, et need meelde jääks.
Lisaks peapreemia saanule tunnistati auhinna vääriliseks veel seitse sõna. Need on: «kõnejuht» (moderaator), «nutistu» (asjade internet), «sujundama» (ingl. streamline), «kolmekogu» (kolmepoolsed läbirääkimised), «aasristmik» (mitmetasandiline ristmik), «huvipool» (ingl. stakeholder) ja «nöha» (nohu ja köha). Lisaks võidusõnadele märgiti ära veel «idutekst» (ingl. non-paper), «naksik» (ingl. viral) ning «värkvõrk» (asjade internet). Rohkem informatsiooni uute sõnade kohta leiab siit.
1972. aasta sõnavõistluse tulemusena on täna eesti keeles kasutusel sõnad «kohuke», «linnak», «pardel», «püksikud», «sõõrik», «eirama», «selve», «sudu», «taidlema» ja «ärandama».
2002. aastal kuulutasid Emakeele Selts, Euroopa Liidu infosekretariaat, haridusministeerium, eesti õigustõlke keskus ja Postimees välja sõnavõistluse, mille tulemusena on täna aktiivselt kasutusel sõnad «üleilmastumine», «lõimimine», «vabaühendus» ja «tõukefondid». Võistlusest oli osavõtjaid ligi 600, ettepanekuid umbes 5300.